Wpis z mikrobloga

Zawsze byłem fanem Stanisława Lema, być może jestem troche nieobiektywny, ale jego twórczość połączona z nostalgią kiedy myślę o dzieciństwie tworzy aurę niepowtarzalności i dziwnej tęsknoty do lat 50/60, w których przecież nie było mnie jeszcze nawet w planach. Tradycją jest już u mnie czytanie Lema w okresie świątecznym.

Od dłuższego czasu szukam innych autorów, podobnych w twórczości do Lema.. niestety z marnym skutkiem.
Czy znacie innych autorów, którzy w swoich książkach tworzą podobną atmosferę lub poruszają podobne problemy?

#ksiazki #czytajzwykopem #lem #sciencefiction #fantastyka #stanislawlem
sargonath - Zawsze byłem fanem Stanisława Lema, być może jestem troche nieobiektywny,...

źródło: Sargonath_universe_of_Stanislaw_Lem_a92f7ee2-c666-424a-bde6-991da6caa03c

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@sargonath:
Clifford D.Simak. Jego dwie książki, które czytałem - Stacja Tranzytowa i Rezerwat Goblinów - #!$%@?ą z jednej strony ciekawe pomysły - z drugiej od ich wydania minęło tyle czasu, że jego podejście wtedy może nowatorskie, stało się takim standardem a częściowo wręcz retro w świecie science fiction i da się tam zauważyć takie smaczki.
  • Odpowiedz
ooo, i w tą strone idziemy :) dzięki


@sargonath:
I jak tam, podeszło Ci? Widziałem, że stacja tranzytowa pojawiła się też na audiotece jako audioksiążka :)
  • Odpowiedz