Wpis z mikrobloga

Szef Pentagonu przyjechał do Kijowa. I chyba wykopu nie czyta, bo mówi coś o dalszym wspieranie Ukrainy w walce, a nie potrzebie zawieszenia broni. Ale to może być ukrofilska propaganda, trzeba czekać aż koniasze rozgryzą sprawę.
#ukraina #polityka
  • 15
  • Odpowiedz
@JPRW: moje nowe hobby to czytanie twoich wpisow punktujacych Koniasza xD
szef pentagonu przyjechal zeby powiedziec, ze to koniec pomocy, a musial osobiscie bo usa juz rozlaczylo polaczenie telefoniczne
  • Odpowiedz
@Szinako: Czekamy aż znowu wygra Trump który zarzucał spolegliwość Baidenowi i to że dawkując pomoc rozmywa jej skuteczność. A jak wiesz Trump jest bardziej konfrontacyjny politykiem, np. widać to po wojnie handlowej z Chinami.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 7
@Szinako: Nie wiem, mógł przyjechać się tylko pożegnać. Pokaże Zełenskiemu i Umerowi twoje wpisy, rozłoży ręce i powie, że nie da się nic zrobić. Chyba że nawet w obliczu wielkich ukraińskich strat, totalnej klęski kontrofensywy i błyskawicznej rozbudowy rosyjskiego potencjału USA są w stanie coś wymyślić. Szanse są pewnie mikroskopijne, ale ta Ameryka coś tam jednak chyba jeszcze może.
  • Odpowiedz
@JPRW: Tylko ciepłe słówka i poklepanie po pleckach. A później zdziwienie że na froncie bez zmian. Od 4 miesięcy Ukraina nie dostała żadnego solidnego sprzętu czy „kopa” by zwiększyć straty Rosjanom. Od 4 miesięcy idzie ilość kroplówka kroplówki którą dostają.
Tymczasem każdego dnia USA kroi sobie Bradleya na pustyni w aluminium i metal na czynniki pierwsze XD. Tymczasem Czechy sprzedają 155mm na wolnym rynku bo cena wybiła w kosmos.
  • Odpowiedz
@JPRW: to zajebiście ale od przyjeżdżania wojny się nie wygrywa tylko kasą sprzętem i ludźmi,a z tym coraz gorzej
  • Odpowiedz
przegonila potencjał produkcyjny usa + UE czyli ~70%calego swiatowego potencjału militarnego


@jamajskikanion: Jeżeli chodzi o amunicje, to rzeczywiście przegoniła. I nie są to dane z Rosji. UE miała w ciągu roku wysłać na Ukrainę milion pocisków. Mają czas do marca a dopiero wysłali ok 400 tysięcy i już oficjalnie zapowiedziano, że nie będzie tego miliona na czas. Z drugiej strony Korea Północna dostarczyła Rosji więcej amunicji w miesiąc :d.
  • Odpowiedz
@JPRW: niech wspiera, więcej ruskich się wykrwawi, i banderowców też. Im dłużej trwa wojna tym bardziej obie strony słabną, dla mnie jako Polaka to dobra wiadomosc :)
  • Odpowiedz