Wpis z mikrobloga

Nowy prezydent Argentyny w kwestiach polityki zagranicznej zapowiada
- likwidacje pesos i przyjęcie dolara amerykańskiego jako waluty (pożyjemy zobaczymy, to nie będzie łatwe)
- wystąpienie z BRICS, nazywa ich otwarcie klubem zjebów i pachołów putina
- pełne poparcie ukrainy przeciw rosji
- pełne poparcie izraela przeciw hamasowi
- usunięcie wpływów chińskich z ameryki łacińskiej, pełne wsparcie usa przeciw puchatkowi

Gdyby nie dziwne odpały w innych obszarach (handel organami, zakaz aborcji) to jego postawa nawet by mi się podobała.
#polityka #argentyna
thorgoth - Nowy prezydent Argentyny w kwestiach polityki zagranicznej zapowiada
- lik...

źródło: F_XXwFVXMAAZ4t3

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@thorgoth: Warto dodać że mimo bycia konserwą nie chce zatruwać życia gejom i transom, jedynie ciśnie z nich podś#!$%@? ("każdy może identyfikować się jak chce, nawet jako puma"). Lata świetlne przed naszymi, tfu, k0nfiarzami.
  • Odpowiedz
- likwidacje pesos i przyjęcie dolara amerykańskiego jako waluty (pożyjemy zobaczymy, to nie będzie łatwe)


@thorgoth: To jest łatwe, zrobił to Ekwador i Zimbabwe.

Facet ogólnie chciałby byż Jankesem, a los go pokarał Argentyną.
  • Odpowiedz
a że się tak zapytam niedyskretnie; co Cie podkusiło żeby wrócić na ten portal wspaniały po takiej przerwie?


@thorgoth: Wybory, ponieważ inba powyborcza przygasa to #!$%@? onucarzy na tagu wojennym.
  • Odpowiedz
  • 7
stosunek do Rosji, Ukrainy, Chin i Izraela odróżnia go od naszych Konfederatów.

@galicjanin: plus stosunek do LGBT (ma ich w dupie ale nie będzie gnębił) oraz instytucjonalnego kościoła (jest sceptyczny, jest za twardym rozdziałem i świeckim państwem)
  • Odpowiedz
@thorgoth to też, ale mi chodziło o politykę zagraniczną. Co do Kościoła czytałem że nazwał Franciszka #!$%@?, u nas nawet Urban nie odważył się aż tak pojechać z papieżem Polakiem.
  • Odpowiedz
  • 8
Co do Kościoła czytałem że nazwał Franciszka #!$%@?


@galicjanin: wiesz co, z tego co czytałem to tam mają tą Teologie Wyzwolenia która bardzo mocno romansuje z komunizmem, swego czasu wskazywała ZSRR jako kraj spawiedliwości jak Jezus nakazał.

U nich kościół dość mocno jest zakorzeniony po lewej stronie sporu. Podobna anomalia co u nas Solidarność, prawicowy związek zawodowy ;)
  • Odpowiedz
@thorgoth: jeszcze nie wiadomo czy ta jego władza się tam utrzyma, ale jeśli tak, to kolegów wśród sąsiadów Argentyny sobie nie znajdzie. Z naszej perspektywy to oczywiście na plus, bo mamy potencjalnego sojusznika i kogoś kto może wypychać chińskie i ruskie wpływy z Ameryki Południowej.

  • Odpowiedz