Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakiś czas temu mieszkanie z garażem, garaż jest w budynku bloku i prowadzi do niego zjazd, zjazd jest na terenie spółdzielni. Spółdzielnia nie reguluje parkowania na zjeździe do garażu, z kolei Dz. U. 2002 nr 75 poz. 690 paragraf 19 ustęp 1 mówi o 7 m od okien dla parkingów do 4 miejsc postojowych, ale formalnie nie jest to parking, a okna są jakieś 4m w górę od samochodu.
Wszystko byłoby ok, ale sąsiadka twierdzi, że ma problem ze zjazdem do garażu obok gdy stoi tam mój samochód, a ma ponad 3m szerokości na zjeździe.
Co robić, Mirki? Parkować na podjeździe do swojego garażu, czy mogą mnie spotkać jakieś nieprzyjemności, poza gadaniem sąsiadki, z tym związane?

#prawo #motoryzacja #nieruchomosci
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
@ROCKNROLLLA: najgorzej, że zna się z zarządem spółdzielni, bo mieszka tam od początku, jeszcze skonsultuję to ze znajomym prawnikiem i jeszcze raz przejrzę wszystkie regulaminy spółdzielni. Inni też tak parkują, a tylko tej sąsiadce przeszkadza
  • Odpowiedz
@klefonafide: Twoje auto mieści się w garażu? Jej auto mieści się w garażu?

Jeśli obie odpowiedzi są na tak to fizycznie na zjeździe tez fizycznie przecież obok siebie mieścić się powinny bez problemu.
Jak to wygląda prawnie to nie wiem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@klefonafide: Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak można mieć tam jakikolwiek problem, przeciez stoisz obok, to nawet busem z palcem w dupie zaparkuje pod samą ścianę i drzwi otworzysz aby wyjść. Ja bym się zapytał aby pokazała z czym ma problem, konkretnie.
  • Odpowiedz