Wpis z mikrobloga

BŁAGAM POMOCY
na niektorych stronach, na prawde rzadko ale jednak, np x-com gdy wchodze cala strona zmienia sie w gówno, chodzi o czcionke, przewertowałem cale google, miliony forum, i nie znalazlem rozwiązania, od czczionk systemowych itp itd wszystko git, w kod zagladalem tez git, a jednak wyswietla sie takie gowno jak na obrazku, czy ma ktos pomysl co moge naprawic? kupie ci łyche tylko prosze o pomoc xD bo #!$%@? dostaje czasami, tak raz na dwa miesiące gdy trafie na strone na ktorej tak mam xD JAKIES 1 DO 100, #komputery #pcmasterrace #windows11 #windows #programowanie #programista15k #xcom #kiciochpyta
destruction97 - BŁAGAM POMOCY
na niektorych stronach, na prawde rzadko ale jednak, np...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-20 193358

Pobierz
  • 11
@destruction97: fajny temat. Wygląda na jakiś fallback, bo właściwego nie znalazło. Co to za przeglądarka? Jakieś wtyczki używasz? Np ublock potrafi blokować fonty z zewnętrznych źródeł.

Fajnie by było wiedzieć co to za font, w menu pod ctrl+shift+c (= prawy myszek i zbadaj element) się powinna wyświetlić nazwa.
@destruction97 to jest nowy design, wszystko jest w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio, mam podobny problem z inną stroną, lecz nie udało mi się tego naprawić. Format „C” jeszcze nie próbowałem XD
Gdyby jakiś Miras znał rozwiązanie, proszę wołać
@ujdzie: oj panie kolego, na każdej przeglądarce doslownie kazdej tak mam, natomiast tak jak pisalem w kodzie Lato, sans-serif; mimo ze wszedzie indziej lato wyglada jak lato xD WIEC w systemie nie mam lato podmienionej, probowalem nawet wyszukac taka czcionke i usunac ja z systemu ale nie mam takowej XD
@destruction97: ciekawy problem :)
a próbowałeś w przeglądarce zaznaczyć żeby nie pozwalać na fonty inne niż systemowe? Jestem ciekaw jak to wpłynie na wyświetlanie :) Oczywiście przy takim czymś proponuję usunąć wszystkie historie i pliki ze stroną na której pojawiają się problemy. Można próbować odświeżyć stronę przy pomocy ctrl + F5.

Na początek proponuję odznaczyć to co na obrazku (w moim przypadku to firefox)
mrq - @destruction97: ciekawy problem :)
a próbowałeś w przeglądarce zaznaczyć żeby n...

źródło: 1

Pobierz
@mrq: w chromie nie mam takiej opcji, ale mam do wybrania czczionki, i trzyma sie tylko ich, pomimo tego na stronie wciaz jest problem, sam fakt ze w kodzie mam LATO, a na stronie wyswietla sie takie gówno, jakby lato w przegladarkach bylo inne XD
@destruction97: a rozszerzenia? bo to wygląda tak jak by po całym załadowaniu strony się zmieniało tylko tak szybko że nie zauważasz.

Tryb mobilny zdaje się ma tez ograniczenie przepustowości (przynajmniej w FF :)) możesz zmienić na coś wolnego i sprawdzić w zwolnionym tempie jak strona się wczytuje. Oczywiście o wiele lepsze było by debugowanie krok po kroku ale tego to nie ogarniam.
@destruction97: Powodów może być cała masa. Uśmiałbym się gdybyś miał np. połączone kilka urządzeń na jeden profil googla i gdzieś ktoś coś zmienił a google to zapamiętał i rozpropagował - nie wiem nawet czy jest taka opcja :)

Zainstaluj FF i masz z bani :) przynajmniej teoretycznie.
@destruction97: nie wiem czy w chrome jest coś takiego jak uruchomienie przeglądarki w trybie bezpiecznym czy coś takiego gdzie wszystko jest powyłączane jak byś korzystał ze świeżej instalacji.
mrq - @destruction97: nie wiem czy w chrome jest coś takiego jak uruchomienie przeglą...

źródło: 1

Pobierz
@destruction97: A weź zapisz stronę gdzieś na dysku- powinno Ci zrzucić całą zawartość wraz z tym gównem. Następnie wyłączyłbym internet i spróbował to zaczytać - jak będzie normalnie, to bym przeskanował kompa, bo to trochę wygląda, jakby Ci jakiś skrypt bokiem dociągał takie szajstwo.
Ewentualnie jeszcze w online wyłącz dla takiej strony wczytywanie JSów i przeładuj, tudzież dodaj jakiś script blocker do przeglądarki i sprawdź z jakich domen doczytuje (noscript/ScriptBlock etc.)