Wpis z mikrobloga

Szkoda, że AI w Victoria 3 jest nieskończenie głupie. Amerykanie rozpoczęli grę dyplomatyczną, aby przejąć ode mnie Egipt. Ostatecznie przestraszyli się potężnego sojuszu turecko-marokańsko-rumuńskiego wycofali się z żądań i zaakceptowali płacenie reparacji wojennych. Tak z dupy płacili 120 tysięcy funtów tygodniowo.

Początkowo myślałem, ze to jakiś bug, bo przygotowując się do wojny wprowadziłem podatek na zboże żeby mieć z czego utrzymać armię i stąd ten hajs. Ostatecznie to byli Jankesi, którzy finansowali mój rozwój przez ładnych parę lat, a ja mogłem przestać prześladować chłopów cenami za zboże przez co bieda spadła i zadowolenie urosło.

W sumie i tak przegraliby wojnę, bo jak to w grach od #paradox komp średnio radzi sobie z inwazjami morskimi. Maroko z Prusami znacznie wcześniej zaorało Brytyjczyków i Amerykanów, bo nie mogli przebić się z Gibraltaru do Afryki. Podejrzewam, że Marokańczycy też pływali w hajsie od wujka Sama.

#victoria3
apaczessi - Szkoda, że AI w Victoria 3 jest nieskończenie głupie. Amerykanie rozpoczę...
  • Odpowiedz