Wpis z mikrobloga

Jak to w końcu jest z tymi markami premium? Opłaca się czy nie? Mam zamówioną nową Hondę Civic z salonu (170k), ale w tej cenie lub niewiele więcej mógłbym mieć typową 3 letnią markę premium (rozglądałem się za BMW 3 G20, Volvo S60, Audi A5, Lexus ES).

#samochody #leasing #motoryzacja

Jeśli auto to

  • Nowe z salonu 41.8% (147)
  • 3 letnie marka premium 58.2% (205)

Oddanych głosów: 352

  • 38
  • Odpowiedz
@whoru: na marki premium są czasem spore rabaty, ja za x5 zapłaciłem prawie 150k poniżej ceny katalogowej.

Ale jakbym miał do wyboru nową hondę civic i 3 letnie bmw, to brałbym to drugie...
  • Odpowiedz
@whoru: opłaca się od co lepiej wyposażonych modeli premium wzwyż. Tam marki premium mają przewagę nad niżej lokowanymi.
Jak masz kupić piździka 1.5 turbo, to lepiej niższej marki, a lepiej doposażonego - np. Golfa zamiast A3.
  • Odpowiedz
@whoru: nie bez powodu auto wyjezdzajace z salonu traci 30% ceny. Kupujac uzywke liczysz sie z: ryzykiem wyklepanego dzwona, skonfigurowaniem pod kogoś, nie wiadomo jak i gdzie bylo jezdzone, nie wiadomo ile przejechalo
  • Odpowiedz
@whoru: ta i koszty ewentualnej, a raczej pewnej naprawy kilkukrotnie wyższe niż w Hondzie, która zapewne przez te conajmniej 5 lat/100kkm się nawet nie zająknie. No ale przynajmniej ktoś wcześniej pierdział w fotel w tej marce premium, same plusy. No ale przynajmniej pokazać się można, wiadomo.
  • Odpowiedz
@trololo55: premium to taka ściema, można się naciąć na salonowe gówno premium.
Jak masz kasę i chcesz ją wywalić to proszę bardzo.
Jeśli zależy ci na pieniądzach, to spuść z tonu i nie sraj wyżej jak dupę masz. Kasa wywalona w droższe przeglądy, wymiany oleju i inne nieznaczące rzeczy lepiej wydać na siebie niż samochód.
  • Odpowiedz
@eldoopa: why not both?¯\(ツ)/¯

Poza tym jak już tak bardzo bolą cię te ceny to jak dobrze pójdzie z tą inflacją to po 3 latach sprzedam za podobną cenę jaką zapłaciłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@KedzioRRz: nie ukrywam, jestem hondziarzem. Mój aktualny Civic z 2004 pojechałby pewnie drugie 200k gdyby musiał, auto absolutnie nie do zdarcia.
  • Odpowiedz