Wpis z mikrobloga

Przyszło mi do głowy żeby wybrać się na babia góra dziś w nocy na wschód słońca. Tyle że nie mam z kim iść więc musiałbym iść sam, a to 4h chodzenia w nocy w ciemnym lesie przez góry. No nie wiem. #gory #podroze
  • 6
  • Odpowiedz
@JPRW: Myślałem, że mapy offline są taką oczywistością, że każdy nawet początkujący górołaz ma je na telefonie. O aplikacji Ratunek nie wspominając. Mapy.cz przydają się nie tylko w górach. Często używam ich jako uzupełnienie do map google nawet w miastach. Polecam każdemu gorąco, brać zapasowy kabel do ładowania. Kiedyś miałem przypadek, że kabel odmówił mi posłuszeństwa na szlaku, przez co nie mogłem naładować tel przez powerbank. Generalnie elektronika bywa zawodna, bądź
  • Odpowiedz
@kynx: No ja też tak zawsze robię, ale ludzie są różni i mają przedziwne pomysły. Znajomy kiedyś z Babiej sprowadzał babkę, która przyszła na zachód słońca, ale okazało się, że nie sprawdziła w domu, że jej się baterie w czołówce wyczerpały, a w telefonie bateria też już padała.
A ile razy ktoś mnie pytał o mapę, bo miał w aplikacji, ale zasięgu akurat nie było, to nie policzę.
  • Odpowiedz
@say-my-name: idź, tylko dobrze się ubierz i weź GPS, może być telefon i bank energii. Rękawiczki cieplłe. Babuszka to matka niepogód więc można się zdziwić. Jak trafisz to jest jeden z najlepszych wschodów słońca jaki w życiu widziałem.
  • Odpowiedz