Wpis z mikrobloga

https://www.wkatowicach.eu/informacje/w-katowicach/Belg-Apartamenty-w-Katowicach-za-CH-Belg.-Pod-ziemia-ponad-200-miejsc-parkingowych-Wizualizacje/idn:5146?fbclid=IwAR1SyhlpPvnGR2kA5Umyzp9nnXTJ410UMvFhN1S4TDI3PNe1uNTwe-moZC8

I niech ktoś napisze, że paderewa najlepsza do mieszkania. Plan zagospodarowania mówił o tym, że 20 procent może być przeznaczone na mieszkania, ciekawe co się wydarzyło. Pewnie mieszkania na wynajem długoterminowy. Czekam tylko na remont wiaduktow, SCT, i #!$%@? z tego miasta.

#katowice
  • 15
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua To ma być tam gdzie był belg i ten słynny skłot dla bezdomnych? Ostatnio jak byłem z matulą u okulisty na paderewie to się zdziwiłem że belg #!$%@?. W sumie podobna sytuacja na tauzenie tam gdzie kawałek ziemi to nowe kolosy.
  • Odpowiedz
@doomer_rysiek: właśnie na tauzenie z nowszych inwestycji są te 4 wieże, nowy tauzen i tyle, a na paderewie to już się ciężko doliczyć ile tego powstało, być może nawet z 10 w ostatnich kilku latach
  • Odpowiedz
@wykopWyk tylko na Paderewskiego wszystko powstaje na terenach które wcześniej wyglądały jakby dopiero co się wojna skończyła - żwirowiska, chwasty i blaszane baraki. Więc każda taka inwestycja wg mnie tam jest na plus (oprócz tej zamiast brutala bo to murapol a oni same klockowate koszmarki budują)
  • Odpowiedz
@r00ti no dobrze ale co w takim razie proponujesz? Żeby już na zawsze były takie wrzody na tkance miejskiej? Zawsze można zrobić skwery ale jakie one będą miały wartość dodaną i one nie stworzą tam atrakcyjnego miasta - z kwartałami, pierzejami, sklepami i kawiarniami. Wszystkie atrakcyjne miasta są zakorkowane kowane - albo mieszkańcy Katowic się z tym pogodzą albo blokujemy inwestycje i ostatni gasi światło.
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua taka że kwartałowo-pierzejowa zabudowa proponowana przez inwestora tworzy harmonijną zabudowę w której ludzie się po prostu lepiej czują niż w takim przestrzennym burdelu jaki jest tam teraz. Jak idziesz przez Jagiellońska czy Sienkiewicza to myślisz sobie „byłoby lepiej jakby co druga kamienice wyburzyć”?
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua: Moim zdaniem na plus. Populacja Paderewy wzrosla tylko o 0.1% rok temu to dużo według was? Jak będzie dużo ludzi, to sklepy też będą powstawać, bo będzie się to komuś opłacać.
  • Odpowiedz
@Ritatata: gdzie będą te sklepy powstawać? Xd chyba #!$%@? zabki jedynie.

@hmmmmmmv2 ale co ty porównujesz centrum miasta z kamienicami do osiedla z PRL? Ruch na paderewie już jest ogromny, na dolinie się można poczuć w ładne dni jak na rynku w Krakowie. Tak wolę mieć widok na jakiś magazyn niż na kolejne strzeżone osiedle. Jaka korzyść dla mieszkańca jest z tego, że powstają zamknięte osiedla jak Okam czy Twoja dolina?
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua: A czemu mam nie porownywac skoro i tu i tu bedzie podobny rodzaj zabudowy czyli budynki tworzace pierzeje z uslugami w parterze? A osiedli zamknietych tez nie lubie bo to antymiejskie twory.

Kwartal miedzy Sikorskiego i Krasinskiego to obecnie najokropniejszy kawalek miasta przylegajacy do srodmiescia (zaraz obok Pawla/Wodna). Jezeli ktos chce zeby tak zostalo to po prostu dziala na szkode miasta.

Atrakcyjnosc i rozwoj nie zaczynaja i nie koncza sie
hmmmmmmv2 - @Lomana_LuaLua: A czemu mam nie porownywac skoro i tu i tu bedzie podobny...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-22 231242

Pobierz
  • Odpowiedz
@hmmmmmmv2: typie, deweloper buduje osiedle mieszkaniowe w miejscu, które zgodnie z planem zagospodarowania nie jest do tego przeznaczone a ty piszesz o jakimś rozwoju xd 300 mieszkan, 200 miejsc parkingowych i obecni mieszkańcy mają być zachwyceni xd

Nie mam problemu, że coś nowego buduję się w mieście, mam problem z tym że deweloperzy wraz z władzami miasta urządzają sobie tutaj samowolkę, przykład lex deweloper przy ZUS. Tam też twierdzisz że wszystko
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua katowice to jest naprawdę #!$%@? jedyne miasto w którym mieszkańcom leci piana z pyska na wiadomość, że miejsca które wyglądają jakby dopiero co komuna upadła w końcu będą zrewitalizowane jak w normalnym europejskim mieście.
  • Odpowiedz