Wpis z mikrobloga

Szczepionki Pfizer były/są? transportowane w specjalnych pojemnikach z suchym lodem, który należało uzupełniać co 5 dni.

Ciekawe czy faktycznie było to uzupełniane regularnie i czy było to odpowiednio weryfikowane i zapisywane w dokumentach?

Co sie działo ze szczepionką w momencie przekroczenia tego okresu? Czy traciła swoje właściwości?

#koronawirus #covid19 #szczepienia
Pobierz jinnoman - Szczepionki Pfizer były/są? transportowane w specjalnych pojemnikach z suc...
źródło: Maxthon Snap20231122115951
  • 9
@awres: Najwyższe standardy. Najpierw wszystko musiało jeździć specjalnymi pojazdami chłodniami, a po kilku miesiącach można było trzymać fiolki z preparatem na parapecie. Tak jakby ktoś stwierdził, że teatr z chłodniami to za dużo zachodu.
Widziałem dwa lata temu nagranie jak dzieci w Indiach siedząc na betonie gołymi dłońmi konfekconują do torebek strunowych rozsypane wokół te długaśne patyki do wymazów z nosogardzieli. Niestety nie umiem tego teraz odnaleźć.
@hansschrodinger: Niezły cyrk. Dystrybucja szczepionek nie jest obrotem produktami leczniczymi. Czyżby frojdowska omyłka :) Co za kompromitacja Niedzielskiego.

NIe wiedzialem, że NIK poruszył temat magazynowania szczepionek, a wydaje mi się, że problem ich przechowywania to jeszcze wieksza afera niż sam temat wadliwości. Jestem bardzo ciekaw jak to wpłynęło na ich skuteczność i bezpieczeństwo, bo te standardy nie zostały chyba wprowadzone ze względów estetycznych.
@jinnoman:

Jestem bardzo ciekaw jak to wpłynęło na ich skuteczność i bezpieczeństwo


Mam nadzieję że źle przechowywane mrna w szczepionkach się rozpadło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż ostatnio gdzieś czytałem że już nie trzeba ich tak mrozić więc juz sam nie wiem.
@hansschrodinger: Też mi się wydawało, że coś się zmieniło i faktycznie była zmiana i to już dawno, bo w maju 2021.

FDA zezwoliła na dłuższe przechowywanie w lodówce rozmrożonej szczepionki Pfizer-BioNTech przed rozcieńczeniem


Na podstawie przeglądu najnowszych danych przedstawionych dziś przez firmę Pfizer, amerykańska FDA zezwala na przechowywanie nierozcieńczonych, rozmrożonych fiolek ze szczepionką w lodówce w temperaturze od 2°C do 8°C przez okres do 1 miesiąca. Wcześniej
@jinnoman: dlatego jak ktoś się szczepił to lepsza była Moderna. Na papierze wszystko było z Pfizerem podobnie co do skuteczności, ale kwestia jak to było ogarnięte pod względem logistycznym (a zbytnio nie wierzę naszym czempionom). Natomiast Modernę można było trzymać w temperaturze zwykłej lodówki, co jest już dużo prostsze do zrealizowania. Druga sprawa co faktycznie się z tymi szczepionkami (Pfizera) działo jeżeli były źle przechowywane. Być może zwykła lodówka by wystarczyła,