Wpis z mikrobloga

#buschcraft 89 złotych w niemieckim dyskoncie Aldi w Tomaszowie Mazowieckim (łódzkie). Szykowałem się na czarne za kostkę z Lidla, no ale tutaj panują takie obyczaje, że co lepsze rzeczy gdy przyjadą w mniejszej ilości to „panie” ekspedientki chowalaja dla rodziny a nawet znajomych.Do oceny, do przymierzenia, ewentualnego zakupu a jak nie to dopiero wtedy wracają na sklep. W dniu dostawy z najpopularniejszego numeru który niestety i ja noszę zostały na sklepie jedynie pudełka.... To o czym to świadczy? Już takie strategie tutaj obserwuje nie pierwszy raz. Jest to mentalność chamskiego familizmu, kolesiostwanktorego symbolem w PRLu była baba z mięsnego. No i w Lidlu tylko małe rozmiary. W Aldi są też z tego modelu czarne, a górę mają z — w mojej ocenie — niepraktyczne jako materiał zewnętrzny chloewki wełny. Szczególnie jeśli chce się chodzic po lasach. No i wypadło na taki kolor. Jest jak jest. Ale są dość wygodnie, zresztą jak wszystkie marki Alldi — Walkxx. Własnie w nich pezujchalem po objeździe dwóch Lidlów które mamy w miasteczku bo liczyłem, że tam w końcu nie przypadną do gustu rodzinie lub znajomym „pań” ekspedientek i te czarne a które się szykowałem wrócą spod lady na sklem #uslugimsocjalne #prl #buty
Poludnik20 - #buschcraft 89 złotych w niemieckim dyskoncie Aldi w Tomaszowie Mazowiec...

źródło: IMG_20231122_205236

Pobierz
  • 26
@czuczer: dziękuję, ale wrzucam przyjacielu nie po toby się pochwalić ale by może ktoś też skorzystał. 89 złotych za wytrzymały i wygodny but za kostkę to nie jest duży pieniądz. W Walkxx'ach z Aldijeżdżę na rowerze drugi rok. Codziennie od poniedziałku do piątku, często też w weekendy. To są dobre produkty. Aldi ma już dużo sklepów w Polsce, jest szansa, że ktoś jeszcze zaopatrzy sie przed zimą.
Poludnik20 - @czuczer: dziękuję, ale wrzucam przyjacielu nie po toby się pochwalić al...

źródło: IMG_20231122_212703

Pobierz
z podrabianą podeszwą Vibram


@telemach20: co to jest?

Co do reszty to nie znasz Wlakxx'ów. Nie poci w nich stopa. Jeśli nie myjesz nóg codziennie to w każdychbbutwchnbeda Ci stopy śmierdzieć. Ja i tak stosuje zawsze zapach cytrynowy w spray'u. Ten najtańszy z Rossmanna. Już tam nie pamiętam za ile go ostatnio widiziamem, ale podrożał, ja kupowałem za 7, nawet jeszcze z rok temu za mniej niż 5 złotych. Teraz wydaje
@Poludnik20: ta Vibram jest po środku. To nie jest to. Na etykiecie tam się niczym takim chybą nie chwalą a jeśliby aspirowali to nazwali by sobie Bigram lub Digram i pisali o tym, że w dechę. Tu jest zwykłą żółta kropa. Taki dizajn. Mnie to nie parzy nie zięby. Spontaniczny trochę zakup, ale pojeździłem w nich chwilę i jak na wysokie buty na rowerze, przy szerszych pedałach to całkiem wygodne.

https://www.e-horyzont.pl/blog/podeszwa-vibram
@telemach20: lubię? Mam je od połtorej godziny. Zobaczymy. Stówka za wysokie lekkie buty to nie jest dużo. Jeśli się rozejdą gdzieś to też Aldi na pewno zwróci pieniądze. W Lidlu tak jest a to są bardzo podobne dyskonty. W Niemczech bardzo konkurują że sobą. W USA ale i w Wielkiej Aldi uchodzi za wyższa półkę dyskontów. Wprawdzie tam rozpisywali się w gazetach i to tak w tekstach nie sponsorowanych ale pod
@Poludnik20: tutaj ta podeszwa mogłaby być cała czarna, lub chociaż ten szary pasek trochę ciemniejszy. No ale jest jak jest.

Na pięcie jest odblask, to akurat dla mnie na plus.

Ale.też na przykład nie ślizgają się po terakocie jak buty z Decathlonu. Mam już chyba z czwarta parę butów Walkxx z Aldi, znammtroxhe te podeszwy. I cenie.
Wlakxx'ów


@Poludnik20: Walkx'ów. Walk od chodzić + x. Walkx — marka własna Aldi. Kika par noszonych od kilku lat. Ponad przeciętna trwałość w codziennym użytkowaniu. Buty lekkie, stopa się w nich nie poci.
@Poludnik20: „amortyzacja w okolicy pięty” — no to minto przypomina coś z butów roboczych. Mam parę roboczych z osobistymi czym wytrzymałym pałacami. Jeśli je znajdę to wrzucę zdjęcie. Zobaczymy czy jest ta kropka.
@Poludnik20: „Buty robocze S1 to obuwie bezpieczne z podnoskiem kompozytowym lub metalowym. Spełnia ono normę EN ISO 20345. Buty S1P są stosowane w przemyśle, rzemiośle i logistyce. Zapewniają one ochronę na wysokim poziomie. Mają podnosek, zamknięty obszar pięty, często są antystatyczne i pochłaniają energię przy pięcie”.