Wpis z mikrobloga

skumulowana inflacja z ostatnich 3 lat to pod 70%

cena energii elektrycznie dla przedsiębiorstw jest najwyższa w Europie a do tego golfa trochę rzeczy robimy


@Kroledyp: ...a tymczasem koncerny motoryzacyjne świętują rekordowe zyski. To na pewno inflacja.
@Kroledyp: albo porównywanie ceny "podstawy" pomijać fakt, że w międzyczasie ta podstawowa wersja została skasowana przez małe zainteresowanie.
Pamiętam jak przy okazji jakiegoś auta po liftingu płakali, że tak podrożał. Sprawdziłem cenę u siebie, +300€ przy aucie za 40k€ względem 2019
@PiotrFr: o to to! Napinaczy internetowych zawszę pełno a jak przychodzi co do czego to chętnych na kupno brak.

To samo było z Fiatem Tipo, wielki płacz, że kiedyś był po 40k a teraz złe korporacje zabrały bo chcą zarabiać, sprawdziłem i skasowano podstawę bo nikt takiego golasa nie brał, ułamek sprzedaży
@Kroledyp: taa.

Robią tych ekranów, chce samochód bez tego


Producent pokazuje auto bez tego

Kto to kupi taką biedę?


XD
Do tego często auta rosną i nie raz przeskakują do innego segmentu.

Kiedyś chciałem kupić nowego Focusa ST i porównywałem ceny. We Francji i Niemczech był w 3 wersjach: ST, ST2 i ST3. W Polsce tylko ST i ST2. Zapytałem dlaczego w Polsce nie ma ST3. Sprzedawca mi powiedział, że jest