Wpis z mikrobloga

Jak wygląda zakup z #amazon IT (włoski)?
Przeszedłem przez koszyk, doszedłem do płatności (kartą #revolut ).
W Revolucie wyskoczył pop-up do płatności, potwierdziłem, Amazon przeszedł na podsumowanie zamówienia i niby spoko... ale na Revolucie nic nie pobrało.
Wybrałem "Ritenta o modifica il pagamento" (Retry or change your payment), raz jeszcze. Znowu 3D secure z Revoluta, potwierdzam i niby spoko, ale pieniędzy nie brało. a minęło kilkanaście minut.

Zamówienie ma być niby na 14-15 grudnia, więc gówno wiem czy nie przeszło i je anulują w grudniu, czy też przeszło, ale pieniądze pobierze później?

Help amazona oczywiście nie działa... "Siamo spiacenti, la nostra chat è attualmente inattiva a causa di emergenze tecniche o di altro tipo. Ci scusiamo per il disagio." (Sorry, our chat is currently down due to technical or other emergencies. We apologize for the inconvenience.)
  • 8
  • Odpowiedz
@Namyslaw: Przy revolucie chyba nie miałem z tym większych problemów.
Przy płatności kartą kredytową nagle z dupy potrafi się pojawić problem z płatnością, ponawiam, mija kilka godzin i znowu problem. I tak do momentu aż łykną kasę faktycznie
  • Odpowiedz
@Namyslaw: zamawiałem na DE i kiedyś z IT, pobierało dopiero przy wysyłce danego przedmiotu. Na tej samej zasadzie działa kupowanie przez oficjalną stronę Apple
  • Odpowiedz
@Namyslaw: Jeśli to była karta wirtualna, to mogą być kłopoty. Sporo osób tu zgłaszało zablokowanie konta po płatności taką kartą. Jeśli fizyczna, to jak wyżej - pobiorą przy wysyłce.
  • Odpowiedz