Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem dzisiaj kurs #100daysofcode z tego kursu bo zawsze ciekawiło mnie to jak się programuje a nie miałem szansy się nauczyć mimo bycia już po 30. Odrzucało mnie to kiedyś, ale postanowiłem spróbować jeszcze raz ponieważ naprawdę chciałbym w sumie robić takie niektóre rzeczy i obracać się w nich płynnie. Będę więc postował sobie codziennie, bo też taka jest rada sympatycznej chinka programistki i jak ktoś chciałby śledzić moje wpisy co tam się dzisiaj nowego nauczyłem to zapraszam do obserwowania :) Traktuję do tako pierwsze obtrzaskanie się z tematem. Jeśli przejdę te 100 dni, to na pewno będę pytał na tagu o dalsze pokierowanie. Pozdro i życzcie mi powodzenia (òóˇ)
#programowanie #python
  • 12
  • Odpowiedz
@MannaR @ch1nczyk @freshmanR
Mógłbym was przy okazji dopytać o pojedyncze, podwójne i potrójne (cudzysłowy(?)/apostrofy) i interpreter?
1) jak to się poprawnie odmienia po polsku, potrójny apostrof? Bo podwójny apostrof nazywany jest cudzysłowem, lub też znalazłem że cudzysłowem amerykańskim, gdzie ten pojedynczy to cudzysłów definicyjny. źródło

Czym tak naprawdę są, stringi w kodzie?
Bo ogólnie z tego co rozumiem to działa to tak, że albo kodem jest coś co jest poleceniem albo nie
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate
1. W Pythonie możesz używać wymiennie ' (single quote), " (double quote). ''' (triple quote) też zadziała, ale on jest używany do tworzenia docstringów (dokumentacja kodu) lub stringów wieloliniowych (nie trzeba używać \n do wstawienia nowej linii). Warto się trzymać jednej użytej przez siebie konwencji. Stringi to po prostu typ danych, który jest identyfikowany odpowiednio przez interpreter w momencie kiedy tworzysz jakąś zmienną foo = 'bar'.

2. Po to masz definicje
  • Odpowiedz