Wpis z mikrobloga

Kiedy macbook nauczy się i przestanie za każdym razem ładować baterię po korek? A może ja coś źle robię?
Cały czas pracuję na baterii, podłączam ładowarkę dopiero jak mi zajdzie do 15-20%. Takich ładowań było już z 20, a ten zawsze pompuje do 100%, zamiast 80. Mam włączone "zoptymalizowane ładowanie".

#macbook #apple
  • 15
@Login_login: Jak pracujesz na baterii cały czas to zawsze Ci będzie ładował do pełna, na tym chyba polega praca na baterii, nie? Jak go postawisz na biurku i nie będziesz odpinał to nie będzie ładował do pełna.
Jak pracujesz na baterii cały czas to zawsze Ci będzie ładował do pełna, na tym chyba polega praca na baterii, nie? Jak go postawisz na biurku i nie będziesz odpinał to nie będzie ładował do pełna.


@tagan: Mówisz abym nie odłączał od zasilacza to wtedy będzie mi ładował do 80... Tylko że on wtedy nigdy nie zejdzie do 80 bo przecież po podłączeniu naładuje go do 100, a z racji że
lepiej sobie zainstalować AlDente niż polegać na tym wbudowanym ograniczniku.


@Faley: Zainstalowałem, aczkolwiek w komentarzach widać że działa on tylko gdy użytkownik jest zalogowany. Jak tylko odejdzie się od laptopa, on zablokuje się, to automatycznie pompuje do setki.
@Login_login to prawda. ale raczej jak korzysta się samemu z lapka, to do usypiania nie trzeba się wylogowywać i wtedy normalnie trzyma ten stan baterii (używam osobiście, lapek podpięty non stop, nie wylogowuje się odchodząc od lapka i trzyma ten ustalony poziom)
@pasta_alla_carbonara: Czyli non stop na kablu jesteś, tak? I po jakim czasie (albo ilu cyklach) MacBook przestał Ci na kablu ładować się do 100% i trzymał non stop 80%? Mi po 10 cyklach nadal potrafi na kablu kilka razy w ciągu dnia ładować do 100% i po godzinie obniżać do 80% i potem znowu do 100%. A używam non stop na kablu
@MannaR: Ja przez ponad 2 lata korzystam tylko z applowego ładowania a nie żadnego aldente, większość czasu na kablu. Nigdy nie zwracam uwagi na to ile mam procente baterii, mam 40 cykli ładowania i 100% pojemności baterii. Jak go odpinam na dłużej bo np. gdzieś jadę to sam zaczyna podładowywać przez pewien czas do pełna. Moim zdaniem te programy i skupianie się na baterii to są bzdury, nie wiem po co