Wpis z mikrobloga

@sylwester666: kiedyś zajmowałem się tym zawodowo tego typu, musisz wypisac motywy które najczęściej pojawiają ci się w snach i sobie powtarzać żeby wtedy robić testy rzeczywistości typu czy się uniesiesz nad ziemią, czy przełożysz rękę przez rękę itp. ew jest też metoda gdzie usypiając próbujesz otworzyć oczy co chwilę i tak wejść do snu ale jest mniej wygodna, jakieś hipnagogi moga być etc.
  • Odpowiedz
@FuckYouTony: Nie wiedziałem że istnieje pomiędzy tymi zdarzeniami korelacja. Kilkukrotnie udawało mi się uzyskać kontrolę nad snem, uzyskaniem świadomość tego że śnię i kreowałem to o czym śniłem, kilkukrotnie miałem również paraliż senny. Pierwszy raz był przerażający, za drugim razem wiedziałem o co chodzi i cierpliwie czekałem aż ustąpi. Już dawno nie miałem ani jednego ani drugiego.
  • Odpowiedz
@malin90: Robisz w praktyce to samo, czyli zapadasz w sen, ale zmuszasz mózg to normalnego czuwania i pojawia się paradoks, który albo skutkuje świadomym snem, jeżeli zaśniesz lub paraliżemsennym, jeżeli nie zaśniesz.
  • Odpowiedz