Wpis z mikrobloga

Każdy co gra w gry lub robi coś więcej niż orzekają OtoMoto ma kabel.

Teraz wszyscy oglądają 1080p albo 4k. Przy tym WiFi nie wyrabia, musi być kabel.


@mk321: :D
Chłopie, wyjdź ze swojej bańki. W temacie audio, już widzę jak ktokolwiek poza garstką ludzi jest w stanie odróżnić które nagranie leci po kablu, a które po bluetooth z LDAC lub aptX HD. Podobnie (choc pewnie już trochę więcej) odróżnienie Flac
  • Odpowiedz
łap ankietę i zobacz sobie te 0,00000000000001% społeczeństwa

Oddanych głosów: 55


@mk321: tam chyba dużo więcej zer powinno być
  • Odpowiedz
@mk321: Potężna grupa badawcza 30 ludzi, którzy siedzą w Internecie od zawsze, aktualnie ponad 50% ludzi korzysta z telefonów do przeglądania sieci, myślisz że wszyscy je mają podłączone po kablu? Mogę sobie dać rękę uciąć, że większość ludzi ma podłączone komputery po Wi-Fi bo używa laptopów, które coraz rzadziej mają gniazdo Ethernet

no tak, po bo Bluetooth masz opóźnienia. Jest opóźniony? Jest gorszy. Nie mówiłem o jaką jakość chodzi.


Całe 50ms
  • Odpowiedz
co ty za głupoty wymyślasz? To że jesteś Januszem, któremu wystarcza "hehe WyFy" to nie znaczy, że to jest większość.


@mk321: ale janusze to jest większość xD
Już widzę jak janusz odpowiada "tak maciuś już lecę po udar żeby puścić ethernet przez całe mieszkanie żebyś miał w fortnajcie 5ms laga, a nie 30ms" XD

no tak, po bo Bluetooth masz opóźnienia. Jest opóźniony? Jest gorszy. Nie mówiłem o jaką jakość chodzi.
  • Odpowiedz
To że jesteś Januszem, któremu wystarcza "hehe WyFy" to nie znaczy, że to jest większość.


@mk321: Przeciętnie jakimś 90% ludzi wystarcza "hehe WyFy". Większość ludzi nawet by nie wiedziała, jak kablem podłączyć internet.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: łap ankietę i zobacz sobie te 0,00000000000001% społeczeństwa.


@mk321: Czy Ty właśnie zrobiłeś ankietę na portalu dla autystycznych nerdów, w samym środku dnia (więc zapewne oglądają to albo nerdy z IT, albo dzieciaki w szkole na telefonie) i próbujesz tym udowodnić, że 80% ludzi podłącza swój sprzętem kablem?

XD XD XD
  • Odpowiedz
@mk321 z wiedzą o WiFi to się chyba zatrzymałeś dobrych kilkanaście lat temu, przy standardzie 802.11ax spokojnie masz kilka Gb/s i znikome opóźnienia, tak że znacznie więcej niż nadal często jeszcze stosowany gigabitowy port ethernet. A w telewizorach nawet o tym gigabitowym porcie możesz pomarzyć, bo standardem, nawet w topowych OLEDach jest port 100 Mb/s. No i właśnie przez WiFi sobie bez problemu prześlesz materiały 4K, a nawet 8K, a po kablu
  • Odpowiedz
za pare lat dzieciaki się będą pytać co to za nitki idą z jego uszu do jakiegoś pudełka...


@GrzegorzPorada: Słuchawki bezprzewodowe nie są na tyle wygodne aby wyprzeć te przewodowe, a tym bardziej w takim czasie. Tym bardziej jak to drobne słuchawki douszne.
  • Odpowiedz
@GoracyStek: Nie żebym obierał jakąkolwiek stronę w tej dyskusji (u siebie w mieszkaniu mam wszystko po wifi/bt), ale mój stary kiedyś puścił 50m kabla ethernet przez piwnicę naszego domu od pokoju z routerem do mnie na drugą stronę domu, bo wifi nie dawało rady. Działa tak już od 13 lat xD
  • Odpowiedz
Aktualnie są na tyle małe opóźnienia, że ciężko to dostrzec, czasami się powiększy, ale to wystarczy na nowo nawiązać połączenie z słuchawkami


@rainonfray: Ja na nowym laptopie z bluetooth 5.2 i dwóch parach nowych słuchawek różnych firm (douszne i nauszne), mam takie opóźnienia, że youtuberów czy wywiadów nie da się oglądać bo dźwięk nie zgadza się z ruchem ust. Jest tryb niskiego opóźnienia to trochę lepiej, ale wtedy mniejszy zasięg i
  • Odpowiedz