Wpis z mikrobloga

@77023: dokładnie, poważny dziennikarz od razu by zadał pytanie "czy Pan zapisał się do WOT / przeszedł przeszkolenie" (zaznaczam że nie oglądałem odcinka)?

BTW wg. mnie w tych różnych podcastach gdzie zaprasza się gości za bardzo panuje wśród prowadzących miłe / pobłażliwe podejście do gościa, tzn. ciągłe przytakiwanie, poklepywanie po plecach zamiast wytykać im błędy myślowe w rozumowaniu (no bo się jeszcze obrazi i już do mnie nie przyjdzie a ja
  • Odpowiedz
@ElMatadore: uuuu straszonko, covidem, kryzysem, ufo, teraz wojną. Trza mięsko armatnie ogarniać i tresować, bo goje się będą rzucać i wyłamywać. Ostatnio np. pokazali nowych rekrutów na front na upadlinie, średnia wieku to z 50+. Młodych Ukraińców albo wypędzili albo wybili. Teraz trza urabiać Polaków. Ciapuchów już naściągali setki tysięcy aby wzieli się do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SpasticInk - @ElMatadore: uuuu straszonko, covidem, kryzysem, ufo, teraz wojną. Trza ...

źródło: 5b88b5fb2015e35027710b2f3b8b44b45a85b97690583f697ff12c479b2c4ab5

Pobierz
  • Odpowiedz
@ElMatadore: tak tak nie ma nic lepszego przy kulejącej demografii niż zmuszanie tych co już są na tym świecie do wykonywania pozbawionych logiki rozkazów brzuchatego janusza, który jest wyżej w hierarchii tylko dlatego, że dłużej funkcjonuje w instytucji. Na bank tacy siłą wcieleni poborowi nie będą się uchylać od tego obowiązku, mając w wizji bycie rozje#anym przez drona/minę/snajpera/cokolwiek nie będąc nawet świadomym przez co się zostało rozj#banym i pochowanym gdzieś w
  • Odpowiedz
@ElMatadore

Jak przyjdzie wojna to i tak nas wszystkich wrzuca w kamasze i zablokują granicę. Nie będzie miało znaczenia, że masz 30 czy 40 lat i nie masz żadnego przeszkolenia wojskowego, jeżeli będzie trzeba to i 50 latkowie trafią do poboru.

Dla państwa jesteś tylko wypadkową numerków i liter, dla Ciebie ważnym jest znać wszystko co podnosi twoje możliwości bojowe by mieć większe szanse na przeżycie w razie W.

Dla Polski taki
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Powtórzę to co napisałem tam pod filmem - domorosły publicysta-specjalista, z doktoratem z gówno uczelni, który zna się i wypowiada na każdy możliwy temat bez jakiejkolwiek wiedzy w danym temacie, zero argumentacji, natomiast masa życzeniowego #!$%@?, domysłów i populizmów, które znajdują oparcie w społecznej mitologii i wiedzy opartej na danych sprzed 15 lat, która jest nadal silna w narodzie. Umiłowanie Chin i ich "innowacyjności" (gdzie chłop w ogóle nie zna
  • Odpowiedz
@ElMatadore
To jest bardziej złożony problem.
Polska ma katastrofalna syt. Demograficzną. Planujemy pozyskać 1000 czołgów 1000 borsuków jakieś 800 KTO, ok 100 apaczy , kolejne samoloty helikoptery, 500 himarsow 680 haubic itd.
To teraz policzmy tylko załogi
To będzie jakieś 15000 ludzi tylko w tym co wymieniłem. Sam personel to kilkadziesiąt tysięcy ludzi. A co z resztą? Co z warsztatami do tego sprzętu, technikami ? Co z piechotą, lotnictwem , marynarką.

Z
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Expert od siedmiu boleści. Przymusowy pobór w Polsce jak i na zachód od niej to będzie katastrofa demograficzna.

Prędzej czy później rosja sobie pójdzie z ukrainy. Wtedy to będzie w pełnej krasie widać, w jakiej demograficznej dupie Ukraina została, wielu młodych chłopaków albo zwiało albo zmieleni na froncie. Ukraińskie kobiety pouciekały i poukładały sobie życia na zachodzie więc nie ma kto rodzić dzieci, zwłaszcza, że zeleński nic nie zrobi by
  • Odpowiedz