Wpis z mikrobloga

Podróżujące Mirki, sprawa jest! Za tydzień lecę z Berlina do Mexico City z 2 przesiadkami. Jeden lot jest obsługiwany przez British Airways a 2 pozostałe przez American Airlines (wszystkie 3 loty mam na jednym bilecie kupionym w British Airways). Chcę dokupić bagaż rejestrowany i tutaj zaczynają się schody - w aplikacji nie ma takiej opcji, BA odsyłają mnie do American Airlines. Może któryś z Mirków miał taką lub podobną sytuację i będzie mi umiał odpowiedzieć na pytania: czy podczas odprawy online będzie opcja wykupienia tego bagażu, czy dopiero na lotnisku? I czy jeżeli na lotnisku to zapłacę raz za bagaż, czy mnie skasują 2 razy (raz za przelot Britishem i raz za American)?
Niestety pan bot na czacie nie umie mi odpowiedzieć na moje pytania a dodzwonić się na infolinię do UK graniczy z cudem ( ͠° °)

#podrozujzwykopem #podroze #britishairways (może ten jeden obserwujący będzie wiedział xd), #samoloty #linielotnicze
  • 5
  • Odpowiedz
@karcioszka: dokładnie ten sam problem miałem z moim lotem miesiąc temu. Bagaż nadajesz dopiero przy odprawie na lotnisku. Płacisz raz. Cena to 65 ojro w jedną stronę z Meksyku w dolarach płatność. I najważniejsze niby lot na „jeden bilet” w sensie że masz połączone dwie linie lotnicze ale dopytaj się czy na przesiadkach musisz interesować się bagażem a szczególnie na tej przesiadce z jednej lini lotniczej na drugą (wiem z doświadczenia
  • Odpowiedz
@trooojan o bardzo dziękuję za info! Co do zainteresowania się bagażem to wiem, że jak masz przesiadkę w stanach (i chyba w Kanadzie też to obowiązuje) to musisz odebrać bagaż i nadać go jeszcze raz niezależnie od linii lotniczych. Ale fakt, jak ktoś o tym nie wie to powinien zostać poinformowany i tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@karcioszka: otóż nie do końca. W obie strony jak miałem lot łączony Lufthansa-united i united-lufthansa miałem zapewnione od a do z dostarczenie bagażu. Tylko w pierwszą stronę lufie się zapomniało. W drugą bez problemu chad united przesłał dalej. Aczkolwiek ja też nieświadomy byłem że nawet ktoś powinien powiedzieć i mieliśmy taką obsuwę w stanach że w życiu pewnie bym nie zdążył go jeszcze nadać.
  • Odpowiedz