Wpis z mikrobloga

@dawid-mateuszczyk: W DE nie trzeba się zastanawiać. Telefon na polizei, w max 10 minut panu kuweciarzowi błyska przed maską wesoły napis "bitte folgen", zjeżdżasz za nimi i pokazujesz nagranie z rejestratora. Dostajesz podziękowania za obywatelską postawę, robisz machający_papaj.jpg kuweciarzowi i jedziesz dalej zadowolony z dobrego uczynku.
  • Odpowiedz
A co jeżeli nie ma gdzie odśnieżyć takiego zestawu? Np jak stoisz na parkingu to co wtedy ? Ma stać do wiosny ? Na naczepę też nie wyjdzie bo nie ma takiego prawa a w razie wypadku nie dostał by nawet odszkodowania jakby spadł z naczepy, i co wtedy ?
  • Odpowiedz
@dawid-mateuszczyk: a co mnie to interesuje? To jest kwestia do rozwiązania przez firmę, a nie przeze mnie. Mnie interesuje to, że tafla lodu zagraża mojemu życiu, zdrowiu i mojemu mieniu. Jak nie mają jak odśnieżyć, to może stać i to lata, w rzyci to mam.
  • Odpowiedz
@fishery fajne masz fantazje pryszczaty wykopku, ale nagrywanie ulicy w Niemczech rejestratorem jest nie do końca legalne, a nagrania nie są dowodem. Nawet street view google jest tam nielegalne.
  • Odpowiedz
@Maciek5000: nikt nie mówi o ryzykowania życia. Właściciel TIRa powinien mieć obowiązek zapewnienia możliwości odśnieżenia naczepy, a jak to zrobi to jego sprawa
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: Więc tak: Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Karlsruhe (VI ZR 233/17) orzekł ze materiał dowodowy z daschcamów jest w pełni dopuszczalny w postępowaniu sądowym. Osobiście od tego czasu korzystałem z tego parę razy:

Co do google Street view to po raz kolejny celująco robisz z siebie idiotę: https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/pl/niemcy-google-street-view-fotografuje-ca%25C5%2582y-kraj/a-66004844
Reasumując: czerpanie wiedzy na oszczanych parkingach pozwala błyszczeć tylko na tychże parkingach. A teraz skoro 45tka się kończy to wio, produkcja stanie!
  • Odpowiedz
@macan No i tak możemy się przepychać do kwietnia. Lubię to.

A frustracje to raczej wy wszyscy wyładowujecie na truckach. Każdy temat o ciężarówkach jest pompowany w gorące regularnie cały rok, a w każdym z nich tysiące komentarzy frustratów podbudowujących sobie ego xD
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: No wiesz, sprawa jest prosta, ktoś stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. To jest ważne, by temat rozwiązać. Oczywiście rampy jakby stały na parkingach, byłoby super dla Was, ale jak widzisz nie stoją. Jako kierowca powinieneś być zadowolony z takiej próby dyskusji, bo może nie będziesz miał kiedyś na sumieniu człowieka, który oberwie szybę kawałkiem lodu o grubości 2 cm i wymiarach 2x2 metry, przez co
  • Odpowiedz
@macan Tłumacze Ci jak człowiek człowiekowi, jedyna cywilizowaną metodą uprzątnięcia lodu z dachu jest rampa lub urządzenie do zdmuchiwania tego szajsu. I nie są to urządzenia przenośne tylko stacjonarne i Twoje żale nie powinny być skierowane ani do kierowców, ani do właścicieli firm transportowych tylko do zarządców dróg. Jako właściciel auta ciężarowego place corocznie niemały podatek za sam fakt posiadania auta ciężarowego, więc budżet na to jest.

Po drugie wypadki spowodowane spadającym
  • Odpowiedz
ja nadal jestem zagrożony jadąc autostradą


@macan: ustawodawca/y ma dupie twoje zagrożenie, bo oprócz patowej sytuacji usuwania lodu z naczepy (brak infrastruktury), do chwili obecnej nie rozwiązano bardziej palących problemów, jak choćby problemu martwego pola, czy strzelających opon przednich. A te zdarzenia powodują realnie wypadki ze skutkiem śmiertelnym (poszukaj info śmiertelnym wypadku od spadającego lodu... niemal wszystkie takie zdarzenia to jedynie szkody na mieniu). Sytuacja wygląda tak, że Twoje bezpieczeństwo nikogo
  • Odpowiedz