Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z remontowaniem mieszkania na raty?
Aktualnie w mieszkaniu w bloku trwa gruntowny remont korytarza i kuchni, bo były w złym stanie. Nowe płytki na podłodze, wyrównywanie, malowanie ścian, wymiana drzwi.
Pokoje są w porządku, nie trzeba nic robić. Łazienka jest na ten moment znośna, chcielibyśmy gruntownie wyremontować ją w 2025, położyć kafelki, wymienić do niej drzwi. Teraz finansowo moglibyśmy nie podołać, gdybyśmy chcieli ją zrobić.
Jak będziemy musieli zabezpieczyć mieszkanie, w szczególności korytarz podczas remontu łazienki?

#remontujzwykopem #remont #mieszkanie #nieruchomosci
  • 9
@zlo1991 My tak dawno temu robiliśmy. Najpierw po ślubie po taniości pomalowaliśmy tylko stare kafle specjalną farbą, a po 3 latach był generalny remont łazienki. Żadnego szczególnego zabezpieczenia nie robiliśmy. Folia szczelnie w drzwiach łazienki, kartony na kaflach w przedpokoju, gruntowne sprzątanie z pyłu całości na koniec i tyle.
@zlo1991: jeśli chcesz robić na raty to planuj tak, żeby wszystkie remonty związane z kurzem były robione na raz. NIE DA SIĘ dobrze zabezpieczyć mieszkania przed kurzem z kucia, cięcia płytek i szlifowania gładzi. Jak dla mnie to koniecznie rób lazienkę teraz. Jak nie masz hajsu to rób na raty 0% (jeszcze niedawno była taka opcja w marketach, materiał + wykończenie, może dalej jest). Jak nie ma rat 0% to rób
@zlo1991 U mnie był generalny remont łącznie ze zmianami układu pomieszczeń, elektryką i wszystkim i ze swojego doświadczenia mogę bardzo polecić takie rozwiązanie bo rzeczywiście ma się wrażenie nowego mieszkania. Z różową mamy tak, że nawet mówimy czasem "w starym mieszkaniu" chociaż fizycznie to to samo mieszkanie. Remontując na raty niestety będzie trochę tak jak pisał @BHN_LLU.

Niestety remont całości ma swoje minusy - przede wszystkim większy koszt oraz to, że
@zlo1991 jak sytuacja finansowa zmusza to nie przeskoczysz tego. Jak mieszkanie wystarczająco duże to bym zrobił grodzie z folii - przedsionek do łazienki wraz z częścią korytarza i poświęcił sypialnię na prace, bo zagaduję, że łazienka niewielka.
Generalnie wymaga to ogromnej dyscypliny i uwagi aby nie zasyfić całego mieszkania. Jak macie dzieci to praktycznie bez szans.