Wpis z mikrobloga

Hej Mirki 25k, kupiłem sobie za parę stówek takiego używanego Della. Zajebiście się sprawdza jako centrum multimedialne stojąc za telewizorem :) Zauważyłem tylko dziwne zachowanie przy podłączaniu go do prądu (z listwy, nie wciskam guzika power). Przez 1-2s jakby próbował bootować ale potem gaśnie. Z guzika normalnie startuje i wszystko ok. Trochę to dziwne, próbowałem znaleźć jakąś opcję w biosie dotyczącą zasilania czy coś ale nic nie widzę. Swoją drogą bios bardzo rozbudowany i mocno nietypowy dla zwykłego kompa. Może jakiś admin śmigający na co dzień w korpo coś podpowie?

#informatyka #programowanie
Hellicon - Hej Mirki 25k, kupiłem sobie za parę stówek takiego używanego Della. Zajeb...

źródło: dell

Pobierz
  • 11
@Norskee:
No nie każdy, na przykład u mnie zanim się bios zakręci (MSI X470 Gaming Pro Carbon + R7 5800X) to ten dell już dawno wyświetla ekran logowania. Te Delle z kolei startują prawie jak ze stanu uśpienia, 5 sekund max i to nawet z dysku SSD na SATA a nie NVMe.

Aż zmierzyłem, 9,5 sekundy mija u mnie od naciśnięcia przycisku do pierwszego ekranu biosu, po kolejnych 4 sekundach zaczyna
możesz mieć po prostu problem z agesa

@Norskee:
Może być.

szczególnie jak się używa ramow poza qvl

Tak.

Jak oryginalnie składałem tę budę ca. 2019 roku z R7 2700X to brałem "co było" i z tamtym CPU nawet nie chciały gadać z pełną prędkością 3000 MHz i CR 1T na profilu XMP, po wymianie na 5800X jest git (prócz tRC) ale może faktycznie z detekcją wciąż się mota. Aż mnie zmotywowałeś
smk666 - >możesz mieć po prostu problem z agesa
@Norskee: 
Może być.
szczególnie jak ...

źródło: ram

Pobierz
@smk666 prawda jest taka, że kiedyś nie było takiego ciśnienia ma wydajność
Zobacz jak oc wyglądało, procki się dało o 50% podkręcić, a teraz 5% to sukces nierzadko

A jak wszystko jest fabrycznie wykręcone do granic możliwości to potem każda niekompatybilność od razu wychodzi
@Hellicon: Niestety chyba nie wyłączysz, też szukałem w biosach ostatnio, sam mam z tym problem. Mam kilkanaście takich kompów, gdy wszystkie razem startują jak prąd podasz to wywala bezpiecznik (spieprzona instalacja i wszystko wisi na jednym), ale w tym Twoim przypadku zupełnie bym to olał, po prostu ten 2 sekundowy rozruch testowy jest w pakiecie.
@Hellicon:
W biurze nie bywam to nie sprawdzę, do chaty wyżebrałem służbowy HP Z2 G9 na 12900K a prywatny Dell poszedł do rodziców 200 km stąd. Z tego co pamiętam tego się wyłączyć nie bo to nawet nie jest zarządzane przez BIOS tylko sprzętowo.