Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, Kraków słynie z dużej populacji gołębi. Niestety ptaki masowo chorują i umierają. W ostatnich dniach odłowiono kilkadziesiąt takich ptaków. Przerasta to możliwości wolontariuszy pomagających gołębiom.
Wolontariusze przygotowali obywatelski projekt redukcji populacji gołębi poprzez antykoncepcję i podmianę jajek na sztuczne, aby ograniczyć cierpienie tych stworzeń.
Jednak miejski ornitolog nie widzi problemu i zablokował ten projekt. #krakow
#antynatalizm #efilizm
KsiezniczkaDunia - Jak wiadomo, Kraków słynie z dużej populacji gołębi. Niestety ptak...
  • 43
@janekhe: uważasz, że podkładanie jajek ma jakiś sens? Przy kosztach ludzi/usług w naszym świecie myślisz, że ile tych jajek za ten marny 1 czy 2 mln zł podłożą? Zakładasz, że to działanie przyniesie skutek? A co jak nie?

To jest jakiś bezsens. Powiedz, jak długo można prowadzić takie działania? Przecież to jest działanie doraźne! Jedyną skuteczną metodą jest przyroda - stado osiągnie tylko taki rozmiar na jaki pozwolą mu uwarunkowania środowiskowe
@janekhe: cytujesz wybiórczo. Dalsza część brzmi

Jeżeli już musi (bo bardzo mu przeszkadza cierpienie zwierząt), to trzeba to zrobić w sposób ekonomiczny i trwały. Byłbym w stanie zaakceptować dosypywanie jakiegoś proszku zmniejszającego libido/płodność stada, ale na pewno nie podkładanie jajek przez ludzi.


Oczywiście, że przyjmowałem leki i miałem operacje.

Jak nie chciałem się rozmnażać, to w aptece są dostępne środki farmakologiczne. Takie jestem w stanie zaakceptować by podawać gołębiom. Natomiast podmienianie