Wpis z mikrobloga

@curiousboi: to tak jak z religią.
Jak patrzysz na kościół, to za każdym razem widzisz tą manipulację, cynizm, wzbudzanie strachu i tylko chęć zysku kosztem wiernych.
Ale z drugiej strony jesteś pełen podziwu, że im się to udaje i wciskanie oraz wyzysk trwa już tyle setek lat.
@curiousboi Mam znajomego, który pracował z pinokiem w BZWBK. Znajomy, jako jeden z dyrektorów regionalnych (czy jakoś tak się to stanowisko nazywa) często bywał na spotkaniach z prezesem pionkiem... Wszyscy dyrektorzy byli zgodni, co do kompetencji Pinokia- żałosny historyk, który uczy się wypowiedzi na pamięć, jak ktoś mu zadawał pytanie, którego nie miał opisanego w swojej prezentacji, to pieprzył o tym, że odpowie mailowo... Ogólnie jego ksywa w BZWBK, to Mr. PowerPoint
natomiast jestem pelen podziwu w jaki sposob potrafi kłamać bez zająknięcia (lub po prostu wierzyć we własne kłamstwa)


@curiousboi: Swego czasu Goebels snuł już realne plany obronne dla Niemiec na bazie "twierdzy alpejskiej", która istniała tylko w jego głowie i przekazach.
@mirkobiniu Wydaje mi się, że jego tatuś musiał pomoc wprowadzić banki do Polski na "preferencyjnych" warunkach, bo nie ma szans, żeby międzynarodowa korporacja zatrudniła tak tępego mgr historii na prezesa. Ewentualnie jego studenckie kontakty w Stasi mogły pomóc... Ale to są tylko moje przypuszczenia.