Wpis z mikrobloga

@cherryq: Wiem. Może ten filmik miał tak wyglądać ale oni mają już 14 lat (Escola chyba uczy do tego wieku?) i tiki-take powinni już grać. Chociaż ta szkółka powstała z 2 lata temu więc prawdziwe efekty zobaczymy na dzisiejszych 7-8- latkach.
@Oskarek89: wybacz, ale za przeproszeniem głupoty gadał. Mój brat trenuje w tej szkółce i ja razem z ojcem mocno jesteśmy zaangażowani w życie akademii. Owszem, trenerami są Polacy (nie wszyscy, niektórzy to rodowici Hiszpanie), ale z przeszkolenie w Barcelonie i z jej systemem szkoleniowym. Koordynatorem szkółki jest Carlos Alos, czyli członek FC Barcelony. I akurat prezesi to Polacy, wiec nie wiem, skąd ten "trener" takie rewelacje wstrząsnął :)

@MrAltairek: pić
@MrAltairek: na weszło jest również artykuł z Carlosem, ale jestem na telefonie i nie mam jak sprawdzić. Ogólnie podejście znacząco różni się od innych szkółek. Nie kładzie się tutaj nacisku na wynik, one przychodzą same. Najważniejsza jest chłodna głowa, podjęcie do gry, technika, wzajemna współpraca, zrozumienie i szacunek. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby Escola Varsovia była najlepszą szkółką w Polsce, ale na to jeszcze za wcześnie :)
@cherryq: Słyszałem jeszcze, że PZPN określił(?) Escole bardzo pozytywnie, stawiając jako wzór więc raczej to nie jest szkółka jak ta AC Milan. Pytanie tylko ile te oceny PZPN'u są warte :p
@MrAltairek: najlepiej po prostu przejechać się na trening i na własne oczy zobaczyć, jak się odbywają :) szkółka ma potencjał, który w niedalekim czasie zacznie rozkwitac :p