Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze zdolnością kredytową spółki z oo? Nowa spółka,
Jeśli bym chciał za jakiś rok wziąć sobie jakiś fajniejszy samochód w leasing to warto już teraz wyrabiać sobie zdolność kredytową przez branie na raty jakichś laptopów, telefonów itp?

#dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc
  • 9
  • Odpowiedz
@robertx: Z tego co kojarzę, to większość banków patrzy przychylnie na spółki dwuletnie i więcej. Tak czy inaczej historię płatności jak najbardziej możesz budować
  • Odpowiedz
  • 1
@odysjestem: Spółka całkiem świeża właśnie, na razie przepuszczam przez nią pieniądze przeznaczone na inwestycje która ma zacząć zarabiać w ciągu ok roku. Mając kilkadziesiąt czy więcej wydanych pieniędzy przez spółkę będzie ona wyglądać w miarę wiarygodnie dla banku? Nie chciałbym się załadować w przysłowiowy #!$%@? że bank nie będzie chciał mi dać leasingu bo spółka jest zadłużona u prezesa czyli u mnie xD
  • Odpowiedz
@robertx: Jeśli prezes ma dobrą historię, albo zna kogo trzeba w banku, to pewnie przejdzie. Będąc bankiem powierzyłbyś forsę spółce z kapitałem 5000zł prowadzoną przez no name i z jednym sprawozdaniem rocznym?
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: @zibizz1 Ale od biedy jak mam gotówkę na ten samochód to bank nie robi problemów żeby ta gotówka była zabezpieczeniem leasingu? Tylko że sobie nie kupuje samochodu za ten hajs tylko ona mi pracuje na lokatach itp
  • Odpowiedz
@robertx: W leasingu łatwo bo auto jest zabezpieczeniem. Wystarczy tylko spora wpłata początkowa, 30% powinno wystarczyć żeby wziąc nawet na nową spółkę leasing.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Jeśli tak to spoko dzięki wielkie, nie będę sobie zawracał głowy jakąś zdolnością kredytową i braniem gówno rat żeby tylko zdolność podbić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz