Wpis z mikrobloga

@jendriu nawet nie czytasz tego co komentujesz.
W pierwszym komentarzu przecież napisałem że w Niemczech też jest syf ale mniejszy, nie czuje się go tak jak np w woj lubelskim gdzie wieczorami strach wyjść z domu.
  • Odpowiedz
@open_or_die czytam, nie mówię nigdzie, że w Polsce jest tak samo jak w Niemczech. Mówię, że w Niemczech nie jest tak kolorowo jak by tego chcieli Niemcy i Polacy cierpiący na ojkofobie. Natomiast ciężko porównywać cokolwiek bez rzetelnych danych. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@jendriu takich danych nie i nie będzie. Trzeba się kierować własnym nosem.

Jak u mnie w mieście czujniki zaczęły łapać się w okolice rekordów polski w pyłach to wyłączyli czujnik i problem z map zniknął.
  • Odpowiedz
@open_or_die chłopski rozum nigdy nie jest dobrym doradcą. Stosując go jesteś bardzo podatny na manipulacje. A co do podejrzeń nt. wyłączania czujniczków, patrząc na mapy nasuwa mi się myśl, że ten sposób może być jednak bardziej popularny u naszego zachodniego sąsiada niż u nas.
  • Odpowiedz
@Messix: Też się zastanawiałem nad tym w jaki niby sposób mamy tak bardzo gorsze powietrze zimą. Do czasu aż się zorientowałem, że jedną z rzeczy, która kojarzy mi się najbardziej nostalgicznie z zimą/świętami jest smród dymu z kominów w domach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale wiesz, że ta mapa pokazuje tylko czujniki marki airly (polski wynalazek)? Tutaj masz więcej:


@byferdo: Dzięki, to widać że na zachodzie też mają niezłe przekroczenia, a na mapie manipulatora tego nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no to fajnie, ale to nadal jest tylko dowód anegdotyczny. Żeby przekonać mnie do tego, że Niemcy mają tak wspaniale powietrze i tylko Polska to zacofany, zasmogowany chlew (ah ta ojkofobia) to najpierw chciałbym zobaczyć rzetelne dane zebrane w sposób niebudzący żadnych wątpliwości. Tak działa nauka. Trzeba przedstawić najpierw nieskazitelną metodologię badań, żeby ich wyniki ktokolwiek traktował poważnie.


@jendriu: wspaniałe to może nie, ale znacznie lepsze - a przyczyna jest prosta,
  • Odpowiedz
@megawatt okej, to ja w kontrze daje dwukrotnie wyższą gęstość zaludnienia Niemiec, która ma zasadniczy wpływ na zanieczyszczneie powietrza. Nadal więc nie znamy przyczyny czemu mapka Niemiec jest na zielono a Polski na czerwono. Jedynym sensownym wytłumaczeniem pozostaje brak odpowiedniej metodologii pomiarów.
  • Odpowiedz