Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia ponownego leczenia kanałowego? W marcu dentystka leczyła mi zęba kanałowo i teraz on boli przy jedzeniu ciepłych dań, więc zakładam że trzeba go ponownie wyleczyć kanałowo. Czy powinna mi to teraz poprawić za darmo czy będę musiał płacić pełną cenę? A może jakąś częściową cenę?

Dodam że zamknęła mi go plombą, chociaż wspominała coś o tym że po kanałówce najlepiej wziąć koronę, ale to by było 1500 zł dodatkowo więc się na to nie zdecydowałem.

#dentysta #stomatologia #zeby
  • 5
  • Odpowiedz
@hoppbakke: Najczęściej trzeba płacić, u mojego dentysty nawet podpisujesz informację, że leczenie kanałowe może być nieskuteczne, może się zakończyć kolejnym lub utratą zęba itp. i zostałeś o tym poinformowany, więc nie masz prawa do niczego.
  • Odpowiedz
  • 0
@satczynsky: @nieteczasy2 nie mam niestety zdjęcia. A czy wybranie po leczeniu kanałowym plomby zamiast korony zwiększa ryzyko tego że leczenie kanałowe będzie nieudane czy po prostu sprawia tylko że ząb jest bardziej kruchliwy i może się złamać łatwiej przy twardym jedzeniu?
  • Odpowiedz
@hoppbakke: zasadniczo nie. Ale trzeba mieć na uwadze to, że dobrze zrobione kanałowe połączone ze słabą odbudową (nieważne czy blomba czy korona), zmniejsza szanse tego zęba na wieloletnie przeżycie w jamie ustnej
  • Odpowiedz
@hoppbakke: ten ząb nie może Cię boleć pod wpływem ciepła, on jest martwy. To musi być sąsiedni.

Wypełnienie jest mniej trwałe i istnieje większe ryzyko złamania zęba, w wyniku którego trzeba będzie go usunąć. Korona jest znacznie lepszym wyborem.
  • Odpowiedz