Wpis z mikrobloga

#ai #brave Z ciekawości wypróbowałem wczoraj AI dołączone do przeglądarki Brave, zwane Leo. Na początek zapytałem o to kto wygrałby walkę: Bruce Lee czy Chuck Norris. Leo odpowiedział, że nie należy rozpatrywać teoretycznej rywalizacji pomiędzy oboma panami, lecz skupić się na ich pozytywnym wkładzie w światową kulturę. Poza tym nie chce propagować przemocy, a takie starcia są niebezpieczne i mogą skutkować obrażeniami. Należy promować życzliwość i empatię. Zmieniłem pytanie: a gdyby walczyli w 100% bezpiecznym wirtualnym środowisku? Leo powtórzył to co mówił poprzednio i dodał, że nawet walczenie w rzeczywistości wirtualnej może być niebezpieczne. Zadałem kolejne pytanie, oczyszczone z przemocowego aspektu: "Kto zjadłby więcej placków z truskawkami: Bruce Lee czy Chuck Norris?". Leo odparł, że spekulowanie na temat cudzych nawyków żywieniowych na bazie czyjegoś wyglądu lub statusu celebryty może być krzywdzące. Po czym powtórzył krytykę rywalizacji. Podjąłem ostatnią próbę: "Czy Chuck Norris byłby w stanie zjeść 100 placków z truskawkami?". Leo stwierdził, że takim pytaniem mogłem urazić Chucka Norrisa. Poza tym sama wzmianka o konsumowaniu tylu placków jest krzywdząca dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania i/lub problemy z akceptacją własnego ciała. Na koniec dodał, że tak obfite posiłki są niezdrowe, zwłaszcza jeśli są to pokarmy o dużej zawartości cukru.

Mam nadzieję, że Chuck Norris nie poczuł się urażony. Na wszelki wypadek będę trzymał się z dala od Teksasu.
  • 1
GPT ma grube "lejce" poprawności politycznej, przez co mamy dostęp może do 2% możliwości tego skryptu. Nie bez powodu jest za darmo, z każdym zapytaniem pomagamy w rozwijaniu tej technologii, trochę jak z GPS. Pierwotnie był mało precyzyjny, ale dzięki udostępnieniu wszystkim ludziom jest dokładniejszy niż na papierach pierwotnego projektu.