Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, mieszkam z 3 członkami starszej rodziny, w mieszkaniu o powierzchni 60 mkw i wartości około 480k. Z jednej strony chcę się nimi opiekować (i sam czasami potrzebuję pomocy), z drugiej brakuje mi przestrzeni dla siebie, a jeden z członków rodziny ma problemy z gniewem i przez to źle na mnie wpływa - idealny byłby minimalny kontakt. Mam wolne 300-400k, które mogę przeznaczyć na zakupy związane z nieruchomością, inaczej wpakowałbym je w globalne #fundusze #etf (wieloletnie #inwestowanie). Dostrzegam następujące możliwości:

1. Zakup małego, dwupokojowego mieszkania nieopodal aktualnego, do którego przeprowadziłbym się, lub:

2. Sprzedaż aktualnego mieszkania i zakup za 780-880k:
a) dwóch sąsiadujących mieszkań w aktualnym mieście/innym polskim mieście/na terenie UE
b) jednego dużego, przedzielonego mieszkania w aktualnym mieście/innym polskim mieście/na terenie UE
c) dwóch małych, sąsiadujących domków w aktualnym mieście/innym polskim mieście/na terenie UE
d) przedzielonego domu w aktualnym mieście/innym polskim mieście/na terenie UE

Na pewno jestem zmęczony:
- brakiem własnej przestrzeni
- brakiem małego ogrodu i swobody, jaką daje posiadanie chociażby małego domku
- polską pogodą (marzy mi się dostęp do piaszczystej plaży i ciepłej, czystej wody)

Co robić w tej sytuacji, zważywszy na posiadane przeze mnie fundusze? Ideałem byłyby dwie sąsiadujące działki z dwoma domkami w #chorwacja lub #portugalia blisko plaży, ale przy takim budżecie mogę chyba tylko pomarzyć. Jaki krok byłby najlepszy, a jaki najgorszy i nabardziej "nieodwracalny"? Dodam, że nie planuję rodziny i dzieci, w mało prawdopodobnym przypadku po prostu zamieszkałbym kiedyś z partnerką.

#pytanie #mieszkanie #miekszania #dom #domy #budownictwo #przeprowadzka #polska #europa #rodzina #finanse #inwestycje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, mieszkam z 3 członkami starszej rodzin...

źródło: tiny-house-shacky-exterior

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @WezelGordyjski Kto świadczy dobre usługi w takiej cenie? Byłem przekonany, że nowy dom to minimum 5-6 tysięcy za metr kwadratowy z wykończeniem "pod klucz". Dwa domki 60 mkw + garaż/magazyn 20 mkw kosztowałyby zatem 700-840k, a tu jeszcze potrzeba działki 4-5a z przyłączami.

@Xianth2 Dzięki - miałbyś jakieś dodatkowe informacje albo rekomendacje? Rejon Varny albo Burgas kusi, pytanie, czy dobrze żyje się tam na co dzień przez cały
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: moja rekomendacja to mieszkaj w cywilizowanym kraju jak Holandia czy Finlandia, no ale nie z tym budżetem. Nie mam pojęcia jak się tam żyje, znam ludzi co kupili to siedzą tam od marca do września i wiele im nie trzeba.
  • Odpowiedz