Wpis z mikrobloga

@pan_trololo:

szprychy są jednym z głupszych pomysłow tego projektu


Całościowo tak, ale jest wśród nich wiele cennych łączników istniejącej sieci. Ta impotencja w wytyczaniu nowych linii kolejowych przez ostatnie 30 lat jest szokująca, ciągle tylko remonty w istniejących przebiegach i zero wytyczania nowych skrótów czy tuneli, duża część linii wije się tak samo jak je zaplanowano w 1850-1900 xD
@pan_trololo: i tak i nie. Sam układ w postaci szprych tak zgodzę się ale idea modernizacji i budowy nowych ciągów kolejowych jak najbardziej. Ten układ szprychowy uzupełnił bym połączeniami między miastami wojewódzkimi. Bo racja jadąc KDP np z Rzeszowa do Wrocławia przez CPK to idiotyzm.
@pan_trololo: @PfefferWerfer

To może zamiast robić Lotnisko im. Solidarności (Baranów) zrobić coś jak białe kraje, tj. rozwinąc istniejące porty (Radom i Modlin są do rozbudowy i świetnie zastapię Okęcie, które faktycznie trzeba #!$%@? w kosmos) i uzupełnić sieć kolejową? Oraz sieci dojazdowe do miast wojewódzkich?

A nie kopać rów donikąd i robić lotnisko po nic?
tak i nie. Sam układ w postaci szprych tak zgodzę się ale idea modernizacji i budowy nowych ciągów kolejowych jak najbardziej. Ten układ szprychowy uzupełnił bym połączeniami między miastami wojewódzkimi. Bo racja jadąc KDP np z Rzeszowa do Wrocławia przez CPK to idiotyzm.


@gasu_kurobikari: Nikt nie planował puszczania całego ruchu Polski przez CPK. Traktowałbym to jako uzupełnienie istniejących tras.

To może zamiast robić Lotnisko im. Solidarności (Baranów) zrobić coś jak białe
@PfefferWerfer: dokładnie. wiele z linii, które już istnieją wystarczy zmodernizowac. po drugie, robienie wielkich KDP jest bezsensu, bo nie ma lokomotyw które będa wiozły 50 wagonów 240 km/h. o pasażerskich nie wspominam bo nie ma o czym ;) trzecia sprawa - wytyczanie nowych tras. no z tym jest problem bo wielkie głowy we wcześniejszych latach nie pomyślały, że ilość mieszkanców Polski będzie się zwiększać i przy planowaniu nowych tras trzeba będzie
Radom nie ma węzłowego położenia, to byłoby ok. lotnisko lokalne.


@Okcydent: Sugerowanie, że lotnisko węzłowe ma sens. Jak tam Berlin-Brandenburg (będący w części adaptacją istniejącego lotniska)?

Modlin nie jest łatwy do rozbudowy bo otoczony jest obszarami chronionymi.


@Okcydent: Zabrzmiało jakby obok, zaraz za płotem była unikatowa puszcza, a w bezpośrednim sąsiedztwie są pola i lekka zabudowa. Dużo pól i lekkiej zabudowy.

Ja osobiście uwazam, że można po prostu modernizować stare
@Filipterka25: ja się zgadzam w 100% - jak wysiedlać to za godziwe pieniądze a nie za obietnice otrzymania jakichkolwiek. nie wiem jak siatka połączeń na północy ale u mnie na śląsku budowa kolejnej linii kolejowej jest kompletnie bezsensu skoro dookoła torów jest od groma, wystarczy je dostosowac.