Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuję w obecnej firmie od prawie roku na umowie zlecenie, jestem studentem poniżej 26 r.ż i mam na rękę około 7k. Z racji, że wkrótce mam 26 urodziny, pojawił się temat zmiany formy zatrudnienia, i zastanawiam się, czy w takiej sytuacji mam prawo liczyć na utrzymanie kwoty na rękę w sytuacji przejścia na #uop ewentualnie #b2b? Dla kontekstu mam trochę ponad 3 lat doświadczenia, branża to projektowanie #cad i obliczenia mes, nazwijmy to #inzynieria, miasto #warszawa, mała firma kilkanaście osób, żadne korpo.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji, a może ktoś przy okazji podpowie jaką kwotę mogę zawołać?
#zarobki #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie masz szans, pracodawcy to nie interesuje, że kończy się dla Ciebie ulga. Potratuj to tak, że dotychczas zarabiałeś pieniądze za nic i dostawałeś bonus od państwa, a teraz zaczniesz zarabiać jak wszyscy. Tak wygląda życie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: liczyć zawsze możesz ale marne szanse, to nie jest sprawa pracodawcy ile płacisz podatku. A jak ja wchodzę w drugi próg podatkowy to też mam iść po podwyżkę żeby mi wyrównali bo nagle place większe podatki?
To zależy tylko i wyłącznie od szefa, ale jeszcze nie słyszałam wśród znajomych żeby komuś wyrównali tylko z powodu skończenia 26 roku życia.
  • Odpowiedz
A gdybyś zarabiał 7k przed wprowadzdniem ulgi i pracodawca stwierdziłby, że teraz obniży Ci wynagrodzenie bo wchodzi ulga i będziesz miał ciągle tyle samo - to byłoby fair? ;)
  • Odpowiedz