Wpis z mikrobloga

jest i chłopski rozum xD


@ChristianHorner: to chyba twój, non stop likwidują miejsca parkingowe a liczba aut nie zmniejsza się, a więc jak mają parkować jak nie ma gdzie? Widzę, że na pewno jesteś z Mokotowa i okolic, gdzie to zjawisko tylko narasta
  • Odpowiedz
  • 13
@Kaczypawlak Tj usprawiedliwiasz uniemożliwianie właścicielom wyjazdu i wjazdu do własnego garażu, bo miejsc parkingowych jest za mało? A jak ktoś się przez to np. spóźni na lotnisko, albo później dojedzie z kimś to szpitala, to identyfikacja właściciela pojazdu i pozew cywilny?

Zreszta czas różnych ludzi ma rożna wartość. Sa tacy, których spóźnienie dokądś i konieczność jazdy taksówką to większy koszt finansowy, niż jest warty miesiąc pracy innych.
  • Odpowiedz
Tj usprawiedliwiasz uniemożliwianie właścicielom wyjazdu i wjazdu do własnego garażu, bo miejsc parkingowych jest za mało?


@ish_waw: to się dzieje notorycznie, zostawiają w takich miejscach auta na awaryjnych i sobie wychodzą właściciele. Ja tu gratuluję po prostu miastu jak sprawę załatwia

A jak ktoś się przez to np. spóźni na lotnisko, albo później dojedzie z kimś to szpitala, to identyfikacja właściciela pojazdu i pozew cywilny?


@ish_waw: a to myślisz, że
  • Odpowiedz
Dalej.


@dran2: a jak to też mieszkańcy, co płacą za strefę płatnego parkowania, miasto wzięło kasę i nie ma gdzie parkować? W kieszeń ma wziąć auto?¯\(ツ)/¯ Zawsze tam można było słupki powstawiać, już by tam nie mógł parkować. W innych miejscach słupkami jest wręcz nasrane a tu nie.
  • Odpowiedz
Zreszta czas różnych ludzi ma rożna wartość. Sa tacy, których spóźnienie dokądś i konieczność jazdy taksówką to większy koszt finansowy, niż jest warty miesiąc pracy innych.


@ish_waw: to miasto uwala wszystkich¯\(ツ)/¯ korki robią swoje i bajzel na ulicach, polecam zobaczyć co się dzieje rano na takiej ul. Obrzeżnej w Warszawie, jak nie zobaczysz to się może nie wypowiadaj już w temacie.
  • Odpowiedz
a jak to też mieszkańcy, co płacą za strefę płatnego parkowania, miasto wzięło kasę i nie ma gdzie parkować?


@Kaczypawlak: Tak. Za to 50 zł nie wynająłeś sobie prywatnego miejsca parkingowego tylko abonament parkingowy. Sprawdź sobie regulamin. Nie ma miejsca to czekasz aż się zwolni. A najczęściej jest, nie znam osobiście nikogo kto nie miał by kolekcji gratów a kto po wprowadzeniu strefy narzekałby na to że zaparkować pod domem jest
  • Odpowiedz
Tak. Za to 50 zł nie wynająłeś sobie prywatnego miejsca parkingowego tylko abonament parkingowy. Sprawdź sobie regulamin. Nie ma miejsca to czekasz aż się zwolni.


@dran2: i mnie gdzie stawiać aut dla miejscowych

A najczęściej jest,


@dran2: to zapraszam na Mokotów

nie znam osobiście nikogo kto nie miał by kolekcji gratów a kto po wprowadzeniu strefy narzekałby na to że zaparkować pod domem jest trudniej.


@dran2: no tak, czyli
  • Odpowiedz
Prywatne miejsce w centralnej lokalizacji to płacisz 500, a nie 50. 50 to tanie prawo do zaparkowania, jeśli sobie akurat znajdziesz wolne miejsce.


@ish_waw: no właśnie coraz gorzej znaleźć, a to nie aut przybywa u mnie na ulicy, tylko wszędzie kasują miejsca parkingowe, płacisz 50 zł za loterię, jak jeszcze jesteś mieszkańcem. A tak stoją auta na krakowskich blachach i wschodnich, już widzę jak się tu z podatków rozliczają( ͡°
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaczypawlak No ja akurat mam krakowskie blachy, a jestem urodzonym Warszawiakiem mieszkającym w Warszawie z cała rodziną w Warszawie i większość życia tu płacącym srogie podatki. I co teras? Tablice są do samochodu, a nie do człowieka.

Nawiasem mówiąc to bronisz człowieka, któremu dupa samochodu wystaje dodatkowo na jezdnię i widziałem ze już 4 karneku*asy dostał.
  • Odpowiedz
No ja akurat mam krakowskie blachy, a jestem urodzonym Warszawiakiem mieszkającym w Warszawie z cała rodziną w Warszawie i większość życia tu płacącym srogie podatki. I co teras? Tablice są do samochodu, a nie do człowieka.


@ish_waw: a blachy krakowskie i cebulisz na OC.

Nawiasem mówiąc to bronisz człowieka, któremu dupa samochodu wystaje dodatkowo na jezdnię i widziałem ze już 4 karneku*asy dostał.


@ish_waw: stwierdzenie faktu do czego tu władze
  • Odpowiedz
nie ma po co samochodem jeździć, bo nigdzie nie ma, gdzie parkować i do tego stoisz zwykle w korkach


@Kaczypawlak: A może po prostu samochodów jest za dużo? Był pomysł na ograniczenie ich liczby pod pretekstem ekologii, jakieś SCT czy coś, ale chyba też się nie spodobał ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
A może po prostu samochodów jest za dużo?


@dran2: to kto ich wpuszcza do miasta?¯\(ツ)/¯

Był pomysł na ograniczenie ich liczby pod pretekstem ekologii, jakieś SCT czy coś, ale chyba też się nie spodobał ¯\(ツ)/¯


@dran2: to sobie sprawdź rano wjazdy do Warszawy ilu tu jest przyjezdnych, jednak to trzeba wyjść z domu czy coś. Jakie piękne korki do Piaseczna, Raszyna i reszty. Ukraińcy i Białorusini się na swoich blachach
  • Odpowiedz