Wpis z mikrobloga

Ale dziś kisne na drogach na południu.
Normalnie paraliż posypało trochę śniegu i paraliż. Wszystko stoi.
Mamy jakieś 20/30 cm śniegu i wszyscy jadą 30 km/h prawym pasem. Pełne gacie. Oczywiście większość na oponach wielosezonowych hehe bo u nas zim nie ma. Ani śniegu.

Tymczasem ja cisne na luzaku lewym pasem. Jadę spokojnie 5 dych i mijam zawali drogi. Lewy pas oczywiście pusty.
Mam mazdę z napędem 4x4(nie był to tani samochód ale warto) plus zainwestowałem w lepsze opony zimowe Fulda. Zimowe nie całoroczne. Mam opanowana technikę jazdy do perfekcji wiem jak używać abs. Znacie powiedzenie? Opony całoroczne? Jest takie powiedzenie jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Taka rada zamiast blokować ruch zostańcie w domu skoro boicie się trudniejszych warunków lepiej iść na sanki bo aż ręce opadają.

#zima #opony #polska #motoryzacja #polskiedrogi #gownowpis
  • 8
@blackghost: ja sobie kupiłem nowsze auto waży 1760kg i myślałem że bedzie lepiej jechać inż to co mam teraz 1150kg i sie niemiło rozczarowałem, w sniegu lepiej sobie lekkie auto radzi, mniej go nosi, w obu mam podobne opony debica frigo i kumho czyli niska półka, ludzie jezdza obsrani bo widzą jak inni jadą, to że ty ciśniesz bo wiesz jak auto pojedzie, oni nie wiedzą i sie boją wychylić xD
Oczywiście większość na oponach wielosezonowych hehe bo u nas zim nie ma. Ani śniegu.


@blackghost: I jak zatrzymywałeś kierowców i pukałeś w szybę aby ci powiedzieli jakie mają opony, czy podczas jazdy z bieżnikiem zaklejonym śniegiem oceniłeś kręcące się koło?

wielosezonówki potrafią być lepsze niż zimówki, a już na pewno w niczym nie ustępują, jazda w cieżkich warunkach zimowych to czysta przyjemność. Jak ktoś pisze że wielosezon nie nadaje się na