Wpis z mikrobloga

Drogie Mirasy, muszę powiedzieć że PS Portal to sprzęt idealny dla mnie, czyli dla #nikogo ;)

Zwykle tv miałem dla siebie bez przeszkadzania jak już córa poszła spać, a teraz czy leci baja młodej czy serial z gatunku "wampir rucha wilkołaka w highschoolu" różowej to sobie mogę jak panicz grać rozwalając się na każdym dostępnym meblu w domu.

Próbowałem wcześniej z remote play na laptopie/tablecie i to zupełnie nie to - ani to fajne ani wygodne, a na portalu jest no nie wiem... normalnie? Tak jak ma być? Jest git. Bałem się że giereczki gdzie akcja jest szybsza(czyli nie gry typu frame-perfect tylko zwyczajnie dynamiczne) będą ssać, ale gram w nową Yakuze i obijanie mord idzie pięknie, nawet karaoke można ogarnąć z mikro wyprzedzeniem inputu :)

No i sprzęt nie potrafi zupełnie nic innego co jak dla mnie jest zaletą bo nikt nie powie "a daj obejrzę se jutuba" czy inne takie.

Plusy dodatnie:
- robi dokładnie to co ma robić i nic więcej

Minusy ujemne:
- za tą cenę mógłby OLED wjechać jak nic, ale ten ekran jest o dziwo bardzo spoko

Tak więc "sprzęt dla nikogo" i "porażka Sony co oni wgl myślą" czy inne "kto to kupi" wszelkich znawców szybko zweryfikował rynek - gdzie PS Portal się pojawił, tam tatuśki wykupiły. Czyli jednak dla kogoś ( ͡ ͜ʖ ͡)

#ps5 #playstation #psportal
shinX - Drogie Mirasy, muszę powiedzieć że PS Portal to sprzęt idealny dla mnie, czyl...

źródło: temp_file2314305287097550903

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@G06DbT Ah nie do końca załapałem kontekst stwierdzenia z PS4.

Logitech G Cloud który teoretycznie ma wspierać wiele rzeczy do streamingu, ale słyszałem że słabo działa z oficjalna aplikacja do streamowania z PlayStation i obchodzi się to jakaś nieoficjalna która podobno działa w porządku ale jest płatna. No i sam sprzęt chyba droższy niż portal.
  • Odpowiedz
Ah nie do końca załapałem kontekst stwierdzenia z PS4.


@Kakaladze: nic nie szkodzi :)

Jak by sprzęt był kompatybilny wstecznie, to bym się zastanowił, czy nie kupić. Ale skoro nie jest, to bez sensu. Bo z PS5 nie ma nic, co by przemawiało za jego zakupem.
  • Odpowiedz
@shinX panie Tato, bo ja też jestem tatą ale obawiam się że mnie będzie wkurza input lag. Jestem na to niesamowicie wyczulony - do przeżycia czy padaka? Ten sprzęt być może uratuje moje granie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gawix jak pisałem - dynamiczne gry(yakuza, Spider-Man etc.) jak najbardziej ok, gram i jest gituwa, ale już w multi coda czy w gry gdzie trzeba małpiego refleksu(Returnal) bym nie podchodził, choć nie próbowałem:)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Drevnykocur ale po co by miało być podlaczane do tv? Jak masz wolny tv to nie potrzebujesz portala bo podłączysz PS5 do tv ¯_(ツ)_/¯

Poza domem nie sprawdzałem(niewychodzący here;), w domu na 5Ghz lata pięknie, no ale mam porządny router(Xiaomi AX6000) a nie jakieś gówienko od isp:)
  • Odpowiedz
@shinX: pomyślałem np o hotelu ale nawet w chacie to by mi się nie chciało przepinać za każdym razem konsoli do innego tv. Daj znać gdyby Ci się przypomniało jak to się sprawuje poza domem jak ok to też biorę
  • Odpowiedz
  • 1
@shinX gejmerzy się zesrali, bo Sony wydało produkt który nie jest dla nich. Ogromnie zesrali.

Samo urządzanie - do ideału daleko (i faktycznie OLED by w tej cenie się przydał), ale zdecydowanie daje radę na ojcowskie potrzeby.

@gawix jeśli chodzi o input lag, to polecam przetestować Remote Play na telefonie. PS Portal to doświadczenie dużo lepsze niż RP na telefonie, ale apka da dobre wyobrażenie o samym input lagu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rkschuwdu jak mówię - sprawdzałem tylko w domu, a jak PS5 i Portal są wpięte do tej samej sieci to walą między sobą bezpośrednio przez router z pominięciem wyjścia na świat.
  • Odpowiedz