Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista25k #datascience #analizadanych #powerbi

Poniżej artykuł wskazujący, że armia Izraelska wykorzystuje analizę danych (szumnie określaną jako AI) do wyznaczania celów bombardowania, umożliwiając szybką i automatyczną ekstrakcję danych wywiadowczych.

https://www.theguardian.com/world/2023/dec/01/the-gospel-how-israel-uses-ai-to-select-bombing-targets

Swoją drogą, to ciekawe jak bardzo rozszczepiona staje się dziedzina Data. Z jednej strony są korpoprojekty robienia wizualizacji w Power BI, a z drugiej analiza np. działania maszyn przemysłowych, wartych setki milionów dolarów czy danych geolokacyjnych. Pracowałem przy jednych i drugich projektach, i chociaż sensowne jest twierdzenie, że do tej pierwszej grupy można się (jeszcze) relatywnie prosto przebranżowić, tak ta druga jest tak samo zamknięta, jak była, kiedy zaczynałem karierę ok 6 lat temu. Mam sporo znajomych, którym wydawało się, że z pierwszej grupy przejdą do drugiej bez większych problemów, ale natrafili na ścianę. Nie chodziło jednak o to, że nikt ich nie chciał przyjąć, ale o to, że sami rezygnowali. Jest pewien pułap intelektualny, którego się nie przeskoczy, i żadne bootkampy nie zmienią tego.
JamesJoyce - #programista15k #programista25k #datascience #analizadanych #powerbi

Po...

źródło: gaza

Pobierz
  • 4