Wpis z mikrobloga

@ProstolinijnyW: A to nie jest zwyczajnie jedna z wielu nazw na testera automatyzującego? Bo według googla

A software development engineer in test (SDET) is an IT professional primarily responsible for the creation of automated test frameworks, design and implementation of test cases, and writing code to improve the overall testability of software.

To jest to dokładnie to samo co tester automatyzujący, QA, QA Enginner, Software Tester, Software Test enginner itp. itd.
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: Ja nie pracowałem, ale mieliśmy team, który to robił. Normalnie programiści. My robiliśmy produkt, a oni toola do testowania.

Tester automatyczny, który pisze w robot frameworku, selenium czy czymkolwiek innym to coś zupelnie innego.
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: Byli to programiści, bo pisali normalnie soft, kod w C++. Przykład, to piszesz silnik gry, np. Unreal Engine, a sdet pisało soft, który korzystał z tego engine. Oczywiście w odpowiedni sposób, np. Renderowali scenę, system robił screenshota i porównywał z wzorcem. Taką aplikacja jest napisana w specjalny sposob, zrzuca logi, wystawia w odpowiednim formacie rezultaty itp. Tak jakbyś sobie pisał własne, bardzo wyspecjalizowane selenium.

Inny przykład to pisanie aplikacji na
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: ja ze względu na doświadczenie w swojej firmie i projekcie przejąłem niejako taką role, bo mamy centralny framework który obsługuje już blisko 15 mniejszych i większych projektów i szczerze mówiąc to fajna pozycja, ale wymagania muszą być jasne więc projekt powinien być dobrze poukładany bo skończysz z frankensteinem a nie frameworkiem. Trzeba znać dobrze rozwiązania architekturalne, mieć pojęcie o wielu technologiach i generalnie dobrze programować, mieć jakieś tam umiejętności żeby
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW bardzo dużo zależy od projektu/firmy. Obecnie chyba jestem oficjalnie sdet i klepie testy automatyczne, pipeline’y, releasy, czasem jakieś code review ale zwykłego kodu się nie tykam. W poprzedniej robocie na sdet oczekiwali ze bede umiał fixowac błędy w kodzie, robic 100% wartościowy code review, brac taski developerskie itd. Zależy. Jak ogarniasz cały proces wytwarzania oprogramowania z praktycznej strony to uderzaj, spoko robota bo hajs jak u deva a klepiesz w większości
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: zależy od firmy, ale w teorii zajmujesz się tym samym co tester automatyzujący (natomiast to jakich tooli się używa oraz jak jest to zorganizowane to już jest sprawa konkretnej firmy a nawet projektu )
  • Odpowiedz
  • 0
@Pmpa @Pmpa "Unikalne stanowisko" oznacza po prostu wyjątkową pozycję, nie ma w tym żadnego mistycyzmu ani zagadnienia związanego z duchowością czy tajemniczością więc proszę wstrzymać się od nadinterpretacji i popracować nad zawiłościami języka polskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz