Wpis z mikrobloga

Nie ma czegoś takiego jak "katolicki zamordyzm". Religia katolicka to najbardziej przyjazna człowiekowi zachodu ideologia, nie bez powodu towarzyszy rozwojowi naszej cywilizacji od dwóch tysięcy lat i znacząco przyczyniła się do miejsca, w którym jesteśmy obecnie. Jej przeciwnicy najczęściej zarzucają katolicyzmowi brak akceptacji postaw, które.....stoją w sprzeczności z doktryną katolicką. Tak, oni są źli, że katolicyzm nie zaprzecza sam sobie i nie popiera np mordowania nienarodzonych dzieci (aborcja), afirmacji postaw krzewiących grzech sodomski (parady lgbt, małżeństwa homo, adopcje dzieci) czy dokonywania zmian w tradycyjnych rolach społecznych (feminizm, propagowanie prostytucji). To z wami jest problem, nie z katolicyzmem.
#4konserwy #bekazlewactwa #katolicyzm
Ryneczek - Nie ma czegoś takiego jak "katolicki zamordyzm". Religia katolicka to najb...

źródło: plska

Pobierz
  • 23
  • 10
taaa w ciagu tych 2 tys lat to slowo zamordyzm w ogole nie mialo racji bytu. Ani troche ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adeekk1989: pojawiło się wraz z luterańsko-satanistyczną reformacją, wtedy tak, protestancko-husycki zamordyzm skąpał we krwi spory obszar Europy, na czele z wojną 30 letnią, gdy heretycy bili się z obrońcami świętej wiary katolickiej o dominację w Europie, wtedy zachwiała się Szwecja czy Francja i do dziś
  • 1
ja mam przeciwną opinię. Chrześcijaństwo i generalnie religie przetrwały właśnie dlatego, że były zamordystyczne. Słabi nie przeżywali w starożytności i średniowieczu.


@jan_zwyklak: Katolicyzm przetrwał właśnie dlatego, że był najbardziej życzliwą człowiekowi doktryną. Przypominam, że na swoim początku byli grupką kilkunastu uczniów, którym przed chwilą zamordowano mistrza a oni sami byli nieustannie szykanowani przez Rzymian wspieranych przez struktury Sanhedrynu. Jaki cud musiał się stać, aby ta niepozorna zbieranina zapoczątkowała religię, która liczyć
@Ryneczek: Jeszcze w ubiegłym stuleciu istniał wykaz ksiąg, za czytanie których groziła ekskomunika. O zamordyzmie nie może być mowy, jeśli nie ma władzy politycznej, a Kościół od wieków traci wpływy w Europie, więc staje się po prostu coraz bardziej bezzębny.
To z wami jest problem, nie z katolicyzmem.


@Ryneczek: ależ nie z nami. To katolicy mają problem, bo ich Boga nie ma. A jakoś próbują narzucić innym wiarę siłą, w ramach "obrazy uczuć religijnych" . Nie zabraniam katolikom życia wiwerze, ale dlaczego katolik ma mi mówić, czy geje są źli czy dobrzy? Co mnie interesuje zdanie "kościoła"? Wyznawców harrego pottera też masz wysłuchiwać? Zakaz aborcji - spoko, ale tylko dla katolików.
@Ryneczek: jedno słowo. Krucjaty. Tylko nie mówcie o obronie przed wrogiem, bo ewidentnie chodziło o ziemię i wpływy. "Krucjata dziecięca" to też ciekawa rzecz, która rozwija temat. KK teraz fajnie promuje się jako

życzliwą człowiekowi doktryną.


Ale gdy miał władzę i koronował królów, to był bezwzględny i zamordystyczny. Wszystko sprowadza się do interpretacji i władzy. Kiedyś rozwód był herezją, teraz mogą iść do komunii. Historię interpretujecie tak samo jak Biblię. Czyli
Jej przeciwnicy najczęściej zarzucają katolicyzmowi brak akceptacji postaw, które.....stoją w sprzeczności z doktryną katolicką.


@Ryneczek: kiedy kościół ma zamiar postawić przed obliczem prawa księży pedofili, którzy są w jego szeregach? Dlaczego wysoko postawieni duchowni ich kryją?
@Ryneczek Kościół jak żadna inna instytucja szkodziła rozwojowi nauki i to jest fakt niezaprzeczalny. Choćby przykład Kopernika którego dzieła trafiły na indeks ksiąg zakazanych. Do 19 wieku działała inkwizycja czyli coś na wzór chrześcijańskiej służby bezpieczeństwa.

Giordiano Bruno spłonął na stosie. Twierdził on, że wszechświat jest nieskończony, co wyprzedzało ówczesne czasy. Oczywiście spłonął za "herezje"

Konflikt Galileusza z Kościołem. Więziony w lochach i torturowany przez inkwizycję. Został zmuszony do publicznego odrzucenia heliocentryzmu
  • 0
@yungdupa: Dziecko, ja piszę o doktrynie katolickiej. To nie ma nic wspólnego z wszelkiej maści politykami/rządzącymi którzy na przestrzeni dwóch tysięcy lat naginali ją i wykorzystywali do swoich różnych występków czy zbrodni. Masz coś w Nowym Testamencie o czystkach na Serbach? no właśnie
ja mam przeciwną opinię. Chrześcijaństwo i generalnie religie przetrwały właśnie dlatego, że były zamordystyczne. Słabi nie przeżywali w starożytności i średniowieczu.


@jan_zwyklak: a to też nie tak do końca, bo w słabości możesz znaleźć siłę. Kobiety mogły sie uczyć w kościele Katolickim i przez to przepisywanie ksiąg i rozwój nauki był szybszy i tańszy niż w innych kulturach, gdzie o ile to robiono, to robili to tylko mężczyźni. Post nakładał obowiązek
@yungdupa: Dziecko, ja piszę o doktrynie katolickiej. To nie ma nic wspólnego z wszelkiej maści politykami/rządzącymi którzy na przestrzeni dwóch tysięcy lat naginali ją i wykorzystywali do swoich różnych występków czy zbrodni. Masz coś w Nowym Testamencie o czystkach na Serbach? no właśnie


@Ryneczek: to nie był prawdziwy katolicyzm!!!!!!!111111oneoneone
xDDDDDDDd jesteś taki zabawny typie, stosujesz tą samą argumentację co komuchy

ps. uważasz że ówczesny chorwacki kościół katolicki który oficjalnie wspierał
@Ryneczek: etyka i moralność okej. Ale reszta jak bajki, odcięcie nas od naszego źródła, praprzodzków, naszych bogów rodowych to jest to co powoduje iż nie możemy się podnieść.
Ale tym którzy to wprowadzili na tym zależy, właśnie o to chodziło.