Wpis z mikrobloga

,, Dodatkowo, w formule Gold, zgodnie z zapowiedziami, kładziemy najwyższy nacisk na jakość paczek i zaangażowanie uczestników. Paczki przygotowane w tej formule, w odróżnieniu od Plusa, muszą nie tylko spełniać wymogi formalne w postaci wartości czy personalizacji, ale robić też wyjątkowe wrażenie. Pod tym względem mamy do Twojej paczki zastrzeżenia. Paczka w obecnej formie nie spełnia wygań dotyczących wartości, a dodatkowo nasze wątpliwości budzi brak wyjątkowości na miarę Golda (oceniając na tle innych paczek przygotowanych przez uczestników tej formuły). Twój odbiorca, jak to wynika z jego opisu, interesuje się wieloma ciekawymi rzeczami - niech będą one dla Ciebie inspiracją przy dalszej pracy nad paczką.
Czekamy na Twoje nowe, poprawione zgłoszenie. "
No, zajebiście. Wartość paczki się zgadza ale nie będę chyba musiał skanować paragonów i faktur? Jak trzeba to zeskanuję.. Personalizacja się zgadza, czym zatem jest "wyjątkowość golda"? Bo jakby.. skoro DIY się nie liczy, spożywka się nie liczy a pakowanie też nie ma znaczenia.. Skoro nie mogę mojemu Mirasowi kupić ani książki w formie papierowej ani muzyki na płycie ani nic.. to co ja mam wymyślić?
Wyjątkowe zaangażowanie to chyba jest potrzebne żeby ogarnąć wymagania weryfikacji.. #wykopaka
  • 17
@Voltaire: mam wrażenie, że gold nieco psuje zabawę. Z tego co zauważyłem to większość paczek z plusa spełnia kwotowo wymagania golda (obecnie o to nie trudno). A "wyjątkowość" paczki to już kwestia, której nie da się obiektywnie ocenić. Każdy w tym zakresie może mieć własne odczucia.
Idę o zakład, że w lite też znajdą się wyjątkowe paczki ale robienie z wyjątkowości wymogu formalnego to trochę przegięcie.
@Nerlo_ajcats: Rękodzieło nie liczy się do wartości paczki tak jak spożywka więc nie przejdzie. Trzeba będzie jeszcze nakupić rzeczy za kwotę a moderacja stwierdzi, że nie ma wyjątkowości i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nie twierdzę, że moja paczka nie jest do poprawy, po prostu coś mi te kryteria się zdają mocno uznaniowe
@Voltaire: @Zgrywajac_twardziela
Zgadam się, sam miałem negatywnie rozpatrzoną paczkę w pierwszej wersji. Mam pragmatyczne podejście do życia i nie bawiłem się barwne opisy, prezenty były w punkt w opis oraz anonimowe, o czym wtedy nie wspomniałem. Kosztowało mnie to wtedy odrzucenie paczki. Co może pomóc:
- Ugotowanie / upieczenie czegoś własnoręcznie, może jakiś homemade %, dźemik, ketchup, jakieś przetwory, wypieki, ozdoba
- Lepsze uargumentowanie - opis do weryfikacji, mi przy drugim
@lux666: Przydałyby się wskazówki bo dokupię coś, wydam kasę a paczkę i tak odrzucą. Tego się obawiam bo nikt nie zaznaczył czym jest wyjątkowość. Bo nie da się tego zaznaczyć bo dla każdego jest czym innym..
@Voltaire: W regulamininie jest, ze DYI może wliczać się w cenę jeśli zostanie uargumentowane, jak to wychodzi w praktyce ciężko powiedzieć. Jakbyś mi złożył rasphberry pod audio to ciężko żeby nie móc policzyć kosztu komponentów :)
@Voltaire Dlatego ja się golda nie podejmowałam, bo zbyt kreatywna to ja nie jestem, a bez tej kreatywności Gold jest po prostu droższym plusem. Ja uważam, że kryterium wyjątkowości nie powinno mieć miejsca, bo odbiorca z góry wie, że czeka go element zaskoczenia. W poprzednich edycjach niektórzy wykazali się kreatywnością i te paczki były "wyjątkowo wyjątkowe" ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz odbiorcy spodziewają się wyjątkowości, której mogą niejako
@Perkotka śledziłem w ubiegłym roku paczki i rozumiem po co została formula gold wprowadzona bo paki miały różny poziom i gold to nie jest droższy plus tylko właśnie bardziej kreatywny plus.

Nic nie stoi na przeszkodzie wydać na plusa 200zl. Ale wg mnie w gold już trzeba się postarać dopieścić pakę a nie tylko wydać więcej.

To formula dla ludzi kreatywnych i mających czas na "zabawę" z paczką. Te parę zł więcej