Wpis z mikrobloga

@badreligion66 alternatywna rzeczywistość kreowana przez TVPiS lub trolli Mateckiego. W rzeczywistości afera wiatrakowa pokazała jak to wygląda w dojrzałych demokracjach, a nie republikach bananowych jak Polska PiS, jest projekt, który budzi kontrowersje, opozycja nagłaśnia te kontrowersje, autorzy pochylają się nad tym i muszą to zmienić, wcześniej było tak, że ci co nagłaśniali te kontrowersje (dziennikarze, społecznicy, politycy) byli obrzucani błotem przez partyjniaków, TVPiS i trolli, większość rządząca bezczelnie i tak przegłosowała tą
  • Odpowiedz
@badreligion66 afery jednej ekipy nie są wytłumaczeniem dla afer drugiej i wszystkie powinny być powodem do grillowania. Ludzie muszą sobie uświadomić, że polityka to nie mecz i nie kibicujemy swojej drużynie. To nie są nasi kumple, trzeba im wszystkim patrzeć na ręce niezależnie od tego na kogo się głosowało. Najtrudniej oczywiście jest zaakceptować że nasi coś przeskrobali bo nasze mózgi lubią wypierać takie rzeczy. Przecież nie jest możliwe, że dokonaliśmy złego wyboru
  • Odpowiedz
afery jednej ekipy nie są wytłumaczeniem dla afer drugiej


@Wrocarz: Tylko że tu dosłownie nie ma żadnej afery. Ten projekt nie miał nawet numeru druku, dosłownie jeszcze nic się nie stało xD Nawet nie było próby przepychania tego, jedynie ktoś to napisał i rzucił na stół. A zapisy tej ustawy nawet nie są tak jednoznaczne jak twierdzi pisowska szczujnia, która celowo rozsiewa dezinformację. A już samo wycie o Siemensa to jest
  • Odpowiedz
@Khaine czy jest afera czy nie to decydują media. Złożyli słaby projekt albo umyślnie albo nie, przecieki mówiące o tym, że osoba stojąca za projektem nie będzie ministrem środowiska tak jak wcześniej zakładano świadczy że szefostwo KO traktuje to jako aferę/ wpadkę.
  • Odpowiedz
owszem, ale przyklejanie słowa afera do sprawy projektu zmian w energetyce wiatrowej to absurd


@LebronAntetokounmpo: Szczególnie, że te zapisy jak już mówiłem wcześniej - nie są takie jednoznaczne jak pisowcy sprzedają. Prawo niekoniecznie się czyta tak wprost i bezkontekstowo jak próbują wciskać. Co nie znaczy, że te zapisy są idealne oczywiście - zapewne da się je poprawić. No ale intencja piszącego prawdopodobnie była nieco inna niż "PIENIĄŻKI OD SIEMENSA ROBIĄ BRR".
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Zgadzam się, dla mnie afera by była, gdyby zarzuty o lobby okazały się prawdziwe, ale żyjemy w czasach post prawdy, liczą się kliknięcia i emocje na tę chwilę, z tego żyją media i komentatorzy niezależni. Nawet jeśli później się okaże, że narracja była błędna, przegra się jakieś procesy sądowe i zapłaci kary, to brud pozostanie, bo na tym etapie temat będzie śledzić już tylko promil ludzi, którzy konsumowali informacje na
  • Odpowiedz
@galicjanin: @Khaine ja akurat myślę że z tym lobbingiem to wcale nie bajki, z Polski 2050 mają mieć powiązania z ekofirmami prounijnnymi itd, także możliwe że ktoś coś tutaj lobbował, a co do ustawy to oczywiście że dobrze jak wycofają się i to babsko nie będzie mącić, chyba że to taki Kozioł ofiarny bo ja nie wierzę że nikt nie wiedział co jest w ustawie i że jakiś szeregowy poseł to
  • Odpowiedz
@patryk-milanoyt nie neguję tego, że afery nie było, była jak najbardziej, ale wycofano się z kontrowersyjnego przepisu, za PiS brnięto by w to bezczelnie na złość całej reszcie, a autora przepisu broniono by jak niepodległości jako prawego Polaka i katolika i przepis wszedłby w życie i obowiązywał dopóki wszystko by się nie wywaliło na ryj. Wystarczy przypomnieć sobie Nowy Wał.
  • Odpowiedz
@galicjanin: no dlatego trzeba było ****
Ale teraz już trzeba się opamiętać, jak by nie zadyma to by przeszło bo tak miało być, żeby po cichutku przegłosować i żeby mało ludzi się dowiedziało. A faktem jest że to bardzo zły projekt
  • Odpowiedz
@galicjanin: tylko likwidacja tvpis to nie wolność mediów.. A szczują nie tylko od pisu, i wcale nie przestaną, ale komu się chce myśleć samodzielnie, i jeszcze się kłócić z oszołomami, bo ktoś im tak powiedział, przeczytali XD oni są mądrzy i wyedukowani.. A ja jestem szurem
  • Odpowiedz
jak by nie zadyma to by przeszło bo tak miało być


@patryk-milanoyt: Znasz w ogóle procedurę legislacji w Polsce czy pamiętasz wyłącznie rządy PiSu i uchwalanie gówna w 2 godziny z pełnym procesem wysrywającym się na wszelkie etapy konsultacji włącznie z podpisem prezydenta? xD

Ta ustawa by była procedowana minimum tygodniami i to już po nadaniu jej numeru druku, bo nowy rząd nie może sobie odpuścić konsultacji społecznych czy analiz legislacyjnych.
  • Odpowiedz
@Khaine: ja uważam że jak by nie kwik pisowski, to zachwalali by że dobra ustawa tak jak to robili, media podporządkowane zrobiły by resztę tak jak część robi teraz.
I nie wiem co by było w innej rzeczywistości.
Może było by i tak jak mówisz, ale uważam że dobrze wyszło i tak powinno wyglądać że grilluje się osoby partie za takie rzeczy żeby te nie wchodziły.
  • Odpowiedz
to zachwalali by że dobra ustawa tak jak to robili, media podporządkowane zrobiły by resztę tak jak część robi teraz


@patryk-milanoyt: Przecież to właśnie niepisowskie media jako pierwsze temat podłapały xD PiSowcy dopiero później nakręcili do tego spin i jeszcze przegrzali go do absurdu #!$%@?ąc kocopoły o Siemensie. Od wolnych mediów właśnie się zaczęło twierdzenie (teraz już wiemy że omyłkowe), że ustawę pisał jakiś facet z firmy lobbującej za wiatrakami a
  • Odpowiedz
@galicjanin: owszem nigdy nie będzie rzetelne, ale to trzeba dopuścić do główki że większość mediów jest pod czyimś wpływem i nie koniecznie są obiektywne. Tak samo jak różne prace pseudonaukowe sondaże itd. @Khaine w tego człowieczka nie wierzę, jak masz kogoś pod sobą to dajesz mu takie zadanie żeby cb nie powiązali, właśnie dla losowego pracownika co to wklepał 0 konsekwencji, a dla takiej kloski strzał w łeb.
  • Odpowiedz
@galicjanin najgłośniejsze przykłady to:
- Polski Nieład, który był krytykowany przez ekspertów przez dłuższy czas, księgowi błagał by go nie wprowadzać, a rząd jeszcze wydał miliony na propagandę, reklamę tego gówna. Potem latali to przez pół roku jak nie dłużej, mieliśmy trzy różne systemy podatkowe w pewnym momencie przez to bo można było sobie wybrać, a w końcu się wycofali okrakiem z tego. Oczywiście próbowali kilkukrotnie zrobić do tych ustaw wrzutki pozwalające
  • Odpowiedz
@badreligion66 No beka z pisowskich podludzi, bo próbują narzucić strasznie #!$%@? spin i im znowu nie wyszło xd a moradziecki drący mordę o komisji śledczej w sprawie PROJEKTU USTAWY, który nie był nawet procedowany to już jedno wielkie xd

Jeszcze tylko 6 dni i te śmieci #!$%@? trafią na śmietnik historii. I żadne wycie szmateckiego tu nic nie zmieni.
  • Odpowiedz
@Gerard_z_Libii jeszcze sam sobie dopowiem, jak potrafili przeskakiwać w zależności od tematu proponowanej ustawy między "to się nie da tak szybko, to trzeba na spokojnie, trzeba wszystko zgodnie z przepisami", a zwoływaniem głosowanie w nocy by coś przepchnac i braku zachowania jakoegokolwoek vacatio legis gdy było coś dla ich własnej korzyści. Jakiekolwiek procedury były dla nich tylko sugestią, robili co chcieli, bez żadnego trybu, a potem Duda im to przyklepywal.
  • Odpowiedz