Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Poradźcie mirki, wielka płyta czy kamienica? Krzywe ściany w dziesięciopiętrowcu w sypialnianej okolicy z czynszem 10zł/m2 czy bliżej centrum z niższym czynszem lecz bez ocieplenia od zewnątrz? Konurbacja górnośląska here. Cenowo za m2 wychodzi podobnie. Na deweloperkę stać mnie, ale cenowo wychodzi ze 150k więcej za ten sam metraż (3 pokoje), a weź to jeszcze wykończ.. (z wtórnego znalazłem oferty jedynie do odświeżenia, także obyłoby się bez generalki.)
#nieruchomosci #pytaniedoeksperta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Wielka płyta czy kamienica?

  • wielka płyta 66.3% (53)
  • kamienica 33.8% (27)

Oddanych głosów: 80

  • 10
@mirko_anonim:
Zależy czy kamienica zadbana i z funkcjonującą wspólnotą czy siedlisko patoli. Ponad 10 lat temu kupiliśmy tanio z byłą żoną mieszkanie w kamienicy z tej drugiej grupy i nie powiem, było grubo. Gdyby jednak wyeliminować pierwiastek patusiarski byłoby lepiej niż w wielkiej płycie, tak to gorzej.

Kilka rzeczy z którymi były problemy:
- brak wspólnoty, a co za tym idzie funduszu remontowego - części wspólne (klatka, dach) to była ruina
Anonim (nie OP): @PfefferWerfer: @Maxior99: cykam się załadować w kredo po same kullen. Na ewentualnym zwrocie z inwestycji mi nie zależy, bo kupuję dla siebie.
@smk666: wspólnota jakaś jest, ale jak działają nie wiem. Kamienice jako tako wyremontowane 5-10 lat temu. Czynsz mają, ale niski, 200-250 zł. Sąsiedztwa nie znam, ale wiem że w kamienicy to loteria.
@lizakkk: niestety trzeba iść na kompromisy, a każdy wybór ma
@mirko_anonim:
Jak są remontowane to powinno być dobrze bo coś tam działa. W tym moim wypadku jedna ze starszych mieszkanek krzyczała na sędziego, że ona nie będzie nic płacić na remonty bo w 1972 kupiła farbę do pomalowania klatki i nikt jej nie oddał.
@PfefferWerfer: @Maxior99 Jak zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kij z tym, czego dotyczyło pytanie. Kij z lokalizacją. Kij z ceną. Kij z logiką - tylko pierwotny!!111oneone xD

@mirko_anonim Jak pisali wyzej to zależy, kto tam mieszka jak wygląda sprawa wspólnoty/spółdzielni itd.. Raz lepsza będzie płyta, innym razem kamienica.