Wpis z mikrobloga

a największe zakłady mięsne nie mają czym doprawiać żywności, którą w końcu produkują dla nas.


@Zarzutkkake: akurat tutaj administrator postanowił konserwować pieska jeszcze żywego, tak więc plusik
  • Odpowiedz
@Voltaire: ja sypię mrówczanem sodu, nie wiem jak to się ma do zwierząt ale podobno jest dużo lepszy niż sól. No i droższy xD Ale zauważyłem, że nie robi w ogóle tej mazi tylko lód i śnieg po prostu znikają, tak jakby odparowywał czy coś, cholera wie jak to działa, ale jest sucho
  • Odpowiedz
@archemix: W Niemczech masz normalnie mandaty do 10 000 euro za sypanie solą, bo niszczy ona nawierzchnie i zabija roślinność. Dodatkowo zbiera się to gówno na butach i potem przynosi się kawałki soli do domu. Do sypania jest piasek, żwir lub specjalne granulaty.
  • Odpowiedz
  • 21
@siodemkaxx Bo trzymający psy na działce i nie wychodzące z nim to egoistyczne zwierzęta mające w dupie swojego psa? Pies potrzebuje zmiennych bodzcow I zapachów. Zostawiajac go na dzialce nie spełnia się jego potrzeb. Czy się mieszka w domu czy w bloku to spacerów potrzeba tak samo.
  • Odpowiedz
@Voltaire: @jegertilbake:
sól - 1,2k/t
Chlorek magnezu - 3,7k/t
Chlorek wapnia - 5,7k/t

We wspólnocie są wielkie batalie o każdą złotówkę i jak ktoś usłyszy na zebraniu wspólnoty, że w cenie 3t soli wspólnota kupiła tonę chlorku magnezu to na zwał pół sali zejdzie xD
  • Odpowiedz
sól - 1,2k/t

Chlorek magnezu - 3,7k/t

Chlorek wapnia - 5,7k/t


We wspólnocie są wielkie batalie o każdą złotówkę i jak ktoś usłyszy na zebraniu wspólnoty, że w cenie 3t soli wspólnota kupiła tonę chlorku magnezu to na zwał pół sali zejdzie xD


@GoracyStek:

Sól - cena się zgadza
Chlorek magnezu kosztuje 3k/tona
Chlorek wapnia kosztuje 3,5k/tona

Różnice są jeszcze takie, że np. chlorek wapnia działa przez 72h i trzeba go
  • Odpowiedz
@archemix: sypanie solą to najgorsze gówno i nie mówię tego jako psiarz, tylko ktoś, kto nie lubi łazić w brązowej brei. Od tego niszczą się również buty i nanosi się mnóstwo syfu do domu. Nie po to ktoś wymyślił łopatę, żeby leniwe #!$%@? z administracji sypały sól na śnieg i baila ela. Już lepiej piaskiem posypać, przynajmniej nie robi ze śniegu błota i nie wchodzi tak w buty.
  • Odpowiedz