Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czesc Mirki, prowadze od jakiegos czasu jdg w IT. Mam dziewczyne która aktualnie szuka pracy (jednak nie jest zarejestrowana jako bezrobotna w UP i skończył się okres ubezpieczenia). Czy w związku z tym mogę np zatrudnić ją na umowę o dzieło przy jakichś pracach "administracyjnych" na zleceniu w najniższym wymiarze godzin żeby miała ubezpieczenie? Jak to najlepiej ugryźć? #wlasnybiznes #firma #ubezpieczeniezdwowotne #nfz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: tak ze sam wystawi fakture, dostanie przelew od tego musi zaplacic dochodowy, pracownik ktory jest jego partnerka wystawia mu fakture on jej przelewa z pieniedzy opodatkowanych i ona musi zaplacic znowu podatek od tego
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: oboje normalnie płacą podatki od umowy na kwotę 200 zł, nie wiem ile to dzisiaj wyniesie, kilka lat temu mnie wynosiło 50 zł. 50 zł to dość tanio jak na ubezpieczenie zdrowotne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka pozwól że tego nie skomentuje, bo nie masz pojęcia chyba o co chodzi. Do luxmedu w najtanszym pakiecie masz gowno, do dentysty i tak pojdziesz prywatnie, ale problem zaczyna sie wtedy, kiedy jebniesz z taboretu podczas wycierania kurzu i sobie kopyto połamiesz.
  • Odpowiedz