Wpis z mikrobloga

Jako duży fan cyberpunka przetestowałem metro i wnioski mam takie:

-System metra to "wydmuszka"
-Jesteśmy przyspawani do siedziska / pozycji stojącej i nie możemy swobodnie chodzić po metrze
-Wsiadamy i wysiadamy przyciskiem z krótką cutscenką i ciemnym ekranem
-Wagoniki, które jeżdżą po mieście, które czasem widać są tylko atrapami bez npców w środku. Nie mają one żadnego związku z faktycznym systemem metra w mieście. To tylko ozdoba. Nasze metro, którym my jedziemy "pojawia" się tylko gdy do niego wchodzimy i znika gdy wysiądziemy.
-Npce nie wsiadają i nie wysiadają z metra. Po prostu tam są i tyle. Na stacjach nikt nie wysiada i nikt nie wsiada.

Ogólnie trochę się zawiodłem. Miałem nadzieje, że system metra będzie płynnym doświadczeniem gdzie wchodzimy i możemy zająć miejsce, albo swobodnie się po nim poruszać. Nim ktoś napisze, że mogłoby to nie działać i być bugogenne to dodam, że jak wejdziemy na dowolne auto npca w cyberpunku i staniemy na dachu to nasza postać bez problemu może po nim płynnie się poruszać bez żadnych błędów. Domyślam się, że system metra w cyberpunku ma bardzo podobny kod / system działania co zwykłe auta więc idąc tym tokiem rozumowania z naszą postacią nie działoby się zupełnie nic niepokojącego gdybyśmy mogli swobodnie się po nim poruszać. Skakanie mogło być zablokowane gdy nasza postać jest w metrze.

Trochę się zawiodłem jak "sztywno" to działa, ale lepsze to niż nic. Ja i tak wszędzie biegam z buta / na motorku więc niewiele mnie omija.

#cyberpunk2077
  • 5