Wpis z mikrobloga

Chciałbym wszystkim nowym na tagu sejmowym przypomnieć bilans osiągnąć tej baby:

1. #!$%@?ła polskie szkolnictwo
2. #!$%@?ła polską energetykę
3. #!$%@?ła do Brukseli

Jeden plus - jedna mela na pisowską mordę

Dla bardziej zainteresowanych - Anna Zalewska:

1. Była ministrem odpowiedzialnym za likwidację gimnazjów. Deforma przeprowadzona bez żadnego merytorycznego uzasadnienia, bez jakiegokolwiek przygotowania, z fatalnymi skutkami na jakość edukacji, która rzutuje do dziś. Wczoraj pojawiły się pierwsze od likwidacji gimnazjów badania PISA (porównują wyniki uczniów w różnych krajach, są przeprowadzane co kilka lat) - Polska po latach obecności, spadła ze światowej czołówki, a jej spadek liczby punktów był największy ze wszystkich badanych krajów xd

2. Forsowała ustawę, która praktycznie zablokowała budowę nowych elektrowni wiatrowych. Ponownie bez żadnego merytorycznego uzasadnienia - bez patrzenia na poziom głośności, na moc turbiny, nie wolno i #!$%@? xd Efekt jest taki, że Polska ma najdroższy prąd w Europie. Pis sam próbował ratować sytuację nowelizując tę ustawę, ale wiadomo jak im wyszło xd

3. Widząc, że nawet jak na pisowskiego nieudacznika udało jej się #!$%@?ć całkiem sporo, bohatersko salwowała się ucieczką do Parlamentu Europejskiego xd

#bekazpisu #sejm #polityka
swiadekkoronny - Chciałbym wszystkim nowym na tagu sejmowym przypomnieć bilans osiągn...

źródło: babsztyl

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
Forsowała ustawę, która praktycznie zablokowała budowę nowych elektrowni wiatrowych. Ponownie bez żadnego merytorycznego uzasadnienia - bez patrzenia na poziom głośności, na moc turbiny, nie wolno i #!$%@? xd Efekt jest taki, że Polska ma najdroższy prąd w Europie. Pis sam próbował ratować sytuację nowelizując tę ustawę, ale wiadomo jak im wyszło xd


@swiadekkoronny: Żeby było ciekawiej. Deficyt prądu pokrywamy zakupując za MILIARDY złotych prąd z ..... Niemiec.
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny bardzo dobrze ze zliwkidowano gimnazja

@swiadekkoronny: gimnazja to był rak polskiego szkolnictwa :D


@prostychuop @czesio1975: gimnazja były zajebistym pomysłem. po pierwsze primo pozwalały na przetasowania uczniów w klasach, a nie 8 lat jechać z jedną i tą samą ekipą, często toksyczną. ba, ja nawet bym to gimnazjum wydłużył skracając podstawówkę - 5 klas podstawówki i 4 gimnazjum.
rakiem było wprowadzanie reform mających na celu trzymanie dzieci w szkole kilka
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny doczytaj te badania, dalej top europejski, wszystkim pospadali, tak się świat zmienia że te testy tak wypadają. Biorąc pod uwagę wydatki to pewnie jesteśmy w czołówce światowej. To jedna z niewielu rzeczy które politycy dobrze nam ogarnęli. Tanio i dobrze
  • Odpowiedz
gimnazja były zajebistym pomysłem. po pierwsze primo pozwalały na przetasowania uczniów w klasach, a nie 8 lat jechać z jedną i tą samą ekipą, często toksyczną. ba, ja nawet bym to gimnazjum wydłużył skracając podstawówkę - 5 klas podstawówki i 4 gimnazjum.


@winsxspl: @swiadekkoronny: To jest dowód anegdotyczny, gimnazja to przeżytek przedwojenny i dostosowany do przedwojennego kształcenia, a ich przywrócenie było niepotrzebne, zwłaszcza przy niżu demograficznym są niepotrzebne. Dodatkowy koszt,
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: wiadomo, że wszystkim pospadało - głównie pewnie przez pandemię, która w dużej części państw spowodowała lockdowny szkół. Dlatego porównałem wielkość tego spadku (który w PL jest dużo większy niż gdzie indziej) i pozycję w rankingu (gdzie Polska spadła z czołówki na środek stawki).
  • Odpowiedz
@swiadekkoronny: akurat likwidacja gimnazjów to dobry pomysl, a przyklad starszych roczników, które byly dobrze wyedukowane w systemie 8+4 pokazuje, ze przyczyny pbnizenia poziomu sa inne.

Wszyscy moi znajomi i nauczyciele z ktorymi mialem do czynienia wypowiadali sie bardzo zle o systemie gimnazjów.
  • Odpowiedz
bzdura, gimbabwe dość dobrze wyrównywały poziom uczniów przed szkołą średnią


@barnej-flinston: wyrównały w dół...
W podbazie dobrze się uczyłem, miałem chęci. Wraz z pójściem do gimbazy moje chęci spadły do minimum, gdy zauważyłem ile debili tam chodzi. Większość nauczycieli wiedząc z jakimi debilami przyszło im pracować miała kompletnie wywalone na nauczanie i wszystkich traktowała z góry. Dopiero szkoła średnia była odbiciem
  • Odpowiedz