Wpis z mikrobloga

Z moją #rozowypasek robimy sobie prezent na święta. Myślałem co dorzucić jeszcze do książki (wiem, że się jej ten tytuł spodoba). Chciałem ciepły sweter, ale badziewia z poliestru czy innych nie będę kupował. Pomyślałem o #planszowki które mówiła kiedyś, że lubi. Ma jakieś 3 ale nie pamiętam tytułów. Jedna to możliwe, że 7 cudów świata. Pomoże ktoś z wyborem czegoś dobrego. Żeby to też nie był mega popularny tytuł bo może taki ma, ale jednocześnie zeby dało się zagrać w minimum 2 osoby. No i też żeby szybko się nie znudziła.
#swieta #prezent #rozowepaski #niebieskiepaski #niebieskipasek #zwiazki #gry #rozrywka #grybezpradu #gryplanszowe #pytanie #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@prawy00 ja lubię:
„Azul” bo gra wygląda ładnie i można grać w od 2 do 4 graczy, każda rozgrywka jest trochę inna.

„Splendor” można w razie czego później dokupować dodatki i urozmaicać grę. Jest też wersja splendor pojedynek na tylko dwóch graczy z innymi mechanikami gry niż w klasycznej wersji

„Wsiąść do pociągu” to ma tak dużo wersji że ciężko kupić komuś to samo, a część wersji jest dodatkami z wymogiem posiadania
  • Odpowiedz
@prawy00 dobrych planszowek jest teraz cala masa, moze podpowiesz cos wiecej: czym sie rozowa interesuje, jakie zwierzaki lubi na przyklad, za czym nie przepada i tak dalej to mozna bedzie cos dobrac pod gusta. No i upewnij sie jakie tytuly ma zeby nie bylo duplikatu. Takie bezpieczne pewniaczki to: Na Skrzydlach, Everdell, Azul, Patchwork (ten ostatni tylko na 2 osoby) no ale to sa jednak popularne tytuly
  • Odpowiedz
@prawy00: też jestem za Azul, chociaż wybrałabym wersję rozszerzona: Mistrz Czekolady, to stosunkowo nowa gra, więc bardzo możliwe, że jej akurat nie ma (no i wg mnie dużo ciekawsza niż podstawowa). Żeby nie powtarzać tytułów wyżej dodam jeszcze - Sagrada, Terraformacja Marsa
  • Odpowiedz