Wpis z mikrobloga

@opk20: Podatek to najmniejszy problem. Kolega mówi, że największym wyzwaniem jest sam przelew (przelewy) dużej ilości fiatów na konto bankowe. Banki lubią blokować takie przelewy z giełd krypto wraz z całymi rachunkami, bo AML i wspierasz terroryzm. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
tego co zarobi


@drivex: od kwoty wypłaty a nie zarobku

@opk20 jeśli to rzeczywiście kwoty na lambo - po prostu złóż deklarację, szkoda płacić takich kwot

Jeśli dacia sandero: można wypłacać bez pośrednictwa swojego konta
  • Odpowiedz
  • 0
@drivex: @nicspecjalnego @c_z_a_r_o
Bo o co chodzi, zakupione BTC jak zawsze ale nie pamietam który to rok był ten czy poprzedni i za ile dokłandie, i teraz jeszcze robic korekte pitu to ciul wie jak go wypelnić itd. Dlatego pytam ze jezeli wyjde do fiatów jakas tam ktowa X to czy wystarczy ze po jej otrzymaniu płace podatek 19% i elo.
  • Odpowiedz
@opk20: no tak, nie odejmujesz kosztu zakupu tylko cyk 19 od wszystkiego, ale przemyśl to jeszcze xD, tak jak Ci pisałem, niezbyt widzę sytuację w której to się kalkuluje, chyba że jesteś jakims skrajnym patriotą wierzącym w sprawiedliwą dystrybucję środków publicznych
  • Odpowiedz
@opk20: generalnie zasada jest taka ze jezeli chcesz legalnie obracac krypto to zeby placic mniej podatku, warto zadeklarowac fiskusowi
  • Odpowiedz
  • 0
@nicspecjalnego: Nie no do realizacji zysków jeszcze kupa czasu XD, wiem ze sie to nie kalkuluje za bardzo. Z wkładu 20k zysk 80k czyli od 100k płące 19% czyli 19koła. Bez mojego wkladu wyjdzie 15k
  • Odpowiedz