Wpis z mikrobloga

Czy ktoś poleca jakiś kurs R dla chemika aby ogarnąć obróbkę danych: tworzenie wykresów, analiza danych łącznie z jakąś statystyką (ekstrapolacje, interpolacje). Czy może lepiej do tego nauczyć się Pythona z Pandasem, matplotlibem? Ja tylko ogarniam Pythona, więc nie wiem co do takich zastosowań będzie lepsze dla osoby nie związanej z programowaniem.
#r #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
@MannaR: ja żadnego kursu R nie znam, ale jedyna przewaga R'a nad Pythonem jest to, że ma wbudowane pierdyliard bibliotek do metod i testów statystycznych, a w Pythonie wielu brakuje i trzeba klepać od zera, tak to skup się na Pythonie w pełni styknie

No i słyszałem, że tidyverse jest lepsze niż pandas (pandas jest w sumie kopią R'owego tidyverse), ale to nie ma różnicy, najwyżej napiszesz więcej spaghetti a i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ElMatadore @trailracer Dzięki za feedback. Clue problemu jest to, że pytam w imieniu osoby (naukowca), która nigdy nie programowała. Teraz, gdy ma coraz więcej danych pomiarowych i Excel nie wyrabia to poleciłem, żeby wziąć się za naukę jednego z tych narzędzi.
  • Odpowiedz