Wpis z mikrobloga

Jakie podkładki chłodzące są teraz ok? Cena nie gra roli, ale żeby wygodnie się kabel wkładało i żeby mocno chłodziła

I mam pytanie - czy jeśli na mocno zwiększonych obrotach wiatraka (wbudowanego) komputer sie chłodzi i obudowa już nie jest gorąca, to jest jakieś ryzyko ze trzeba już wymienić pastę czy raczej jeszcze nie? (Laptop ma 1.5 roku)

#it #laptopy #pytanie #komputery
  • 4
czy jeśli na mocno zwiększonych obrotach wiatraka (wbudowanego) komputer sie chłodzi i obudowa już nie jest gorąca, to jest jakieś ryzyko ze trzeba już wymienić pastę czy raczej jeszcze nie


@Feministka2000: ty się nie sugeruj temperaturą obudowy badanej organoleptycznie tylko po prostu sprawdź w jakimś programie jaką temperaturę ma procesor
@Loginconajmniej4znaki: 70-80 * - jak jest parząco gorąca obudowa
Wolę jak jest z 30-40* - przy chlodnej - lepiej też wtedy komp chodzi (mniej zacina), a i jest większy komfort przy dotykaniu klawiatury i touchpada. Tylko że wbudowany wiatrak pewnie ma swoją żywotność i lepiej jakimś zewnętrznym zastąpić
@Feministka2000:

70-80 C to normalna temperatura pracy dla procesora i laptop nie powinien przy takich temperaturach tracić parametrów (zacinać się)

30-40 C to można mieć jak się na laptopie nic nie robi

wbudowany wiatrak nie ma żywotności i nie da się go zastąpić zewnętrznym wiatrakiem, podstawka chłodząca ma wspomagać przepływ powietrza a nie zastępować wbudowane chłodzenie, jak wbudowany się zepsuje to trzeba wymienić

niższą temperaturę można uzyskać przez samo użytkowanie jakiejkolwiek
Jakie podkładki chłodzące są teraz ok?


@Feministka2000: Żadne.

Jeśli nie wszyscy są jeszcze przekonani o bezużyteczności takich podkładek, to na deser wrzucę zdjęcie z ostatecznego testu jaki wykonałem.


Zbudowałem konstrukcję z rzeczy, które miałem pod ręką, na której umieściłem laptopa, a pod nim dmuchawę SilverCrest o mocy 2 kW. O ile przy stanie spoczynku widoczny był spadek temperatury poprzednio nagrzanego laptopa o kilka stopni (swoją drogą jest to poziom temperatur, który
Pobierz jednorazowka - >Jakie podkładki chłodzące są teraz ok?

@Feministka2000: Żadne.
Jeśli...
źródło: MDAxXzAuYiUgGi5Jbg5vMGNCehMoV2FmNFpiWG4WYnJxSCBVKBgqaiUXOggkBT8rJgo5FzhbPShuMTUbJhA-axQ_G1V0Qn9yeVdqSnBAfXZzTGlNckV9dR5IdjARMm85