Wpis z mikrobloga

Ludzie jadący rano komunikacją miejską, mający włączony dźwięk klawiszy w telefonie, powinni zostać natychmiastowo wykluczeni ze społeczeństwa. Jedziesz rano do roboty, chcesz trochę jeszcze zamknąć oczy, odpocząć, pomyśleć, a tu obok ktoś wchodzi na messengera, czy inny komunikator i zaczyna pisać nową epopeję narodową. Tap, tap, klik, klik. Rozumiem odpisać komuś: ok, tak, yhy, no ale nie nagle rano ich oświeca, wena uderza do głowy. Nowy "Pan Tadeusz" powstaje. Macie wy ludzie rozum?

#oswiadczenie #takaprawda #komunikacjamiejska #gownowpis #niebieskiepaski #rozowepaski
katolewak - Ludzie jadący rano komunikacją miejską, mający włączony dźwięk klawiszy w...

źródło: temp_file7771399571303860237

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@katolewak: a mnie zastanawia jedna kwestia - czy taka przeciętna zwykła osoba ma chociaż chwilę w ciągu dnia w której nie bombarduje swojego mózgu bodźcami i to najczęściej z mediów cyfrowych?

Rano wstaje i muza, w tramwaju muza + telefon, praca przy kompie, powrót muza + telefon, w domu komputer / tv / konsola / telefon xd

Nawet 30 minut spokoju od tych bodźców, ja zawsze lubię patrzeć w komunikacji miejskiej
  • Odpowiedz
  • 22
@Dietetyq też chciałem o tym napisać, ale zaraz Cię zjedzą. Nawet zauważyłem oprócz tego co Ty, że rano więcej miejsca w tramwaju by było, gdyby nie to, że większość osób ma w wyciągniętej ręce telefon. Podobnie jak Ty rano lubię sobie w spokoju pogapić się w okno, a nie bombardować się bodźcami.
  • Odpowiedz
  • 4
@AnalnyAniki kto powiedział, że nie mam samochodu? Obecnie w Bydgoszczy jest armageddon drogowy ze względu na rozkopane miasto i nieskończone/uszkodzone mosty i jazda samochodem jest udręką, dlatego korzystam z komunikacji.
  • Odpowiedz
@katolewak: dokładnie dla mnie musi być w ciągu dnia chwila spokoju na "medytację" - a spacer czy chwila w komunikacji miejskiej to idealna chwila na zastanowienie się nad sobą i swoim życiem czy obserwacja świata i ludzi
  • Odpowiedz
@K-S-: Ja ostatnio trafiłam na takich, weszłam do przedziału, powiedziałam "dzień dobry", a oni zero reakcji i dalej oglądali, dobrze, że pociąg był pustawy i znalazłam inne miejsce.

@AnalnyAniki @r5678 Śmieszni jesteście z tym zwalaniem winy na OPa, po to jest komunikacja zbiorowa, żeby z niej korzystać, a jak się przebywa wśród ludzi, to trzeba się zachowywać kulturalnie.
  • Odpowiedz
@katolewak jaka frustracja i pęknięcie odbytu. Słuchawki z noise cancelingiem sobie spraw i po kłopocie. Albo się przesiądź do ubera. Ciężko się czyta takie wysrywy zgorzkniałych typów. Brzmisz jakbyś miał 80 lat i #!$%@? Cię wszystko wokół. To nie jest głośnik Bluetooth z rapem na cały regulator. Daj żyć ludziom. Jak chcą pisać epopeje niech piszą. Co Ci do tego. Polecam skupić się na swoim życiu a nie przelewać frustrację na innych
  • Odpowiedz
Ciężko się czyta takie wysrywy zgorzkniałych typów. Brzmisz jakbyś miał 80 lat i #!$%@? Cię wszystko wokół.


@J_Dilla: A teraz włącz odrobinę empatii i wyobraź sobie, że istnieje coś takiego jak mizofonia albo spektrum autyzmu, które często wiąże się z nadwrażliwością słuchową.
  • Odpowiedz
@katolewak: nie jezdze autobusem prawie w ogole, ze wzgledu na prace zdalna, ale to co sie dzieje to koszmar:
- polmozgi rozmawiajace na caly autobus i wydzierajace sie
- ogladanie seriali, granie w gierki czy sluchanie muzyki bez sluchawek
- smiechy czy darcie sie przez grupy licealistow, ukrow czy czarnuchow - ci sa totalnie bez kultury
- madki z bachorami
- bezdomni obsrani
- syf, zaduch

Trzeba kupowac samochod i Tobie
  • Odpowiedz
Podobnie jak Ty rano lubię sobie w spokoju pogapić się w okno, a nie bombardować się bodźcami.


@katolewak: no fajnie ale inni chcą się pogapić w telefon. Niby tacy młodzi i hip na tym wykopie a już zgorzkniali jak stare baby co muszą skomentować na ulicy bo się uduszą
  • Odpowiedz